Menu strony

Szykowne półbuty konieczne w każdej garderobie

Niezobowiązujące przyjęcie, o którym dowiedzieliśmy się na dwie godziny przed, bywa powodem niepotrzebnego podenerwowania. Jest ono związane z pewnymi dylematami. Co można ubrać, a co nie. Czy trzeba się pokusić o wygląd nieco bardziej elegancki? Czy też roztropniej będzie nie wprowadzać w konsternację innych zbytnio wykwintnym strojem? Jest wiele pytań, które absorbują głowy osób średnio przygotowanych na tego typu nagłe okoliczności.

Kiedy
buty damskie
myślimy nad wyborem: klasyczne półbuty czy wysokie szpilki. Postawmy raczej na klasykę. Wysokie szpilki wymuszają pewien styl, który czasami może przerosnąć wymogi okoliczności. Półbuty dają o wiele więcej swobody i w ogóle nie muszą oznaczać szarej nudy. Piękne, najmodniejsze niebieskie szpilki doczekają się z pewnością stosowniejszej okazji.

Więcej treści

Jesienna kolekcja obuwia CROPP

Jesienna kolekcja obuwia CROPP
Najnowsza kolekcja obuwia cropp to mieszanka jesiennych "must have”. To prawdziwa mieszanka stylów, oryginalnych faktur i topowych fasonów. Buty w nadchodzącym sezonie to podstawa każdej stylizacji, reszta garderoby to jedynie dopełnienie.


Strój męski z pozoru mniej złożony, również może przysporzyć sporo kłopotów. Na niezobowiązujące przyjęcie spodnie dżinsowe powinny wystarczyć. Ale za to na górną część tułowia bardziej stosownie wyglądałaby ładna koszula. Może być przykładowo biała. Ale z drugiej strony czy biała koszula zmusza do założenia pod nią podkoszulki? Decyzję wypada podjąć w krótkiej chwili, bo czas goni. Dla bezpieczeństwa wygodniej, gdy będzie koszula ciemniejsza. Do tego buty . Najlepiej wyjściowe. I przede wszystkim, żeby były świetnie wyczyszczone. To wyjątkowo wpływa na ogólny wygląd mężczyzny. Z dżinsami znakomicie komponuje się tzw. sportowa marynarka. W temacie koloru, to najlepiej, jeśli będą to tonacje granatu lub niebieskiego. Bądź też coś z szarości.

Po doborze stroju nadchodzi pora na zaopatrzenie się w butelkę dobrego wina. Dokonanie wyboru adekwatnego trunku najlepiej byłoby zostawić specjaliście w winiarni. Nie zawsze jednak takiego rodzaju sklep jest w pobliżu. Zaś szukanie go, kiedy czas ucieka nie byłoby rozsądne. Stosowne wino uda się też czasami kupić w zwykłym markecie. Najczęściej w sklepach jest w miarę duży wybór tego rodzaju alkoholi i coś ciekawego powinno się znaleźć. W takich sytuacjach, kiedy nie ma kto doradzić, należy zdać się na osobiste doświadczenie. Unikając ryzyka dobrze jest kupić wino, które już piliśmy i nam smakowało. Można też zaopatrzyć się w wino z „wyższej” półki. Ale to nie zawsze jest gwarancją, że wino będzie smaczne.

Przygotowania na nieoczekiwane i niezobowiązujące party nie muszą być związane z nerwowym miotaniem się po mieszkaniu. Gdy na wieszakach jest kilka podstawowych części garderoby. Taki komplet na zaskakujące okoliczności. Żeby się nie powtarzać na kolejnych przyjęciach, co jakiś czas warto urozmaicić pakiet wyjściowy o nowy element. Korzystnie byłoby dobrać go do reszty garderoby. Dobrze jest też mieć w zanadrzu nazwy kilku sprawdzonych win. Z takim żelaznym zestawem można już siedzieć spokojnie, nie niepokojąc się nieoczekiwanych zaproszeń. Zaś na przyjęciu nie trzeba będzie leczyć skołatanych nerwów.
2021/04/28, 11:52