Menu strony

Zegarkowy zawrót głowy

Zegarek niezmiennie pozostaje synonimem luksusu, jest tym elementem naszego stroju, który nosimy na każda okazję. Poza swą funkcją użytkową (ma dobrze pokazywać czas) wyraża nasz temperament, gust, pragnienie bycia wyjątkowym. Pokaż mi swój zegarek, a powiem Ci, kim jesteś – mawiają fani tych cacek. Najnowsze zegarki wytwarzane są z luksusowych materiałów i cechuje je zazwyczaj doskonała precyzja, wodoszczelność i wysmakowany design. Odwiedzając sklep z zegarkami, każdy wyszuka coś dla siebie na miarę swoich możliwości finansowych. Możemy kupić zegarki popularnych firm, takich jak Casio, Swatch czy Citizen, zegarki średniej klasy, np. Grovana, Lacoste, Adriatica, i marki ekskluzywne, jak Tissot, Timex.

Czy ten tekst wciągnął Cię kompletnie? Jeżeli tak, to sprawdź także inny pełny raport (http://www.modazielinscy.pl/aktualnosci/nowe-kolekcje-sukienek-slubnych-na-sezon-2021), który ma równie fascynujące informacje.

Swoje serie zegarków oferują również projektanci mody, tacy jak Esprit czy Tommy Hilfiger.

Czasomierz czy biżuteria?
Zegarek damski Swatch
Mimo że branża zegarkowa jest bardzo konserwatywna, również można zaobserwować w niej określone trendy. Dla przykładu zegarki (zobacz: zegarki klasyczne) damskie Swatch w najnowszych kolekcjach ozdabiane są szlachetnymi kamieniami, nie tylko na tarczy, ale również kopercie czasomierza. Czasomierz staje się elementem biżuterii, bransolety wykonane są nie tylko ze stali, ale z białego złota czy srebra, są ważnym elementem dekoracyjnym, wysadzanym drogimi kamieniami czy inkrustowanym. Hitem w ostatnim czasie są brylanty czy inne kamienie luźno poruszające się pod tarczą zegara, co nadaje lekkości. Innym pomysłem modowym jest stylizowanie zegarków dla pań na zegarki męskie – mają one duże cyferblaty, a od zegarków dla panów różni je tylko kolorystyka i dodatki.

Coś dla Jamesów Bondów Zegarki męskie są obecnie zaskakująco duże i grube, z wyraźnym cyferblatem, stylizowanym często na zegarki pilotów, a niezwykle trendy są zegarki mechaniczne na skórzanym pasku. Mimo swych rozmiarów, dzięki licznym testom są poręczne i nie męczą naszych nadgarstków. Od jakiegoś czasu furorę robią zegarki mechaniczne, które są dodatkowo wyposażane w najdziwniejsze funkcje, co sprawia, że zauważalnie upodabniają się do wyposażenia Jamesa Bonda. Zegarki sportowe wyposażane są w paski z tworzyw sztucznych i kauczuku, są wodoszczelne, kolorowe i przeważnie elektroniczne. Świetnie sprawdzą się podczas wypraw i treningów, gdyż są lżejsze od zegarków stylowych i bardziej poręczne. Czas więc odwiedzić sklep z zegarkami, by wybrać model czasomierza, który okaże się nie tylko funkcjonalny, lecz najlepiej wyrazi naszą osobowość.


Więcej treści

Trend fluo obecny także w biżuterii

Cocktailme Bex Rox
Wiosna kusi soczystymi kolorami. Kolekcje wszystkich znanych i cenionych marek pełne są propozycji w intensywnych odcieniach pomarańczu, odważnego różu, jaskrawej żółci czy trawiastej zieleni. Kolor nie jest jednak jedynie akcentem. Występuje jako total look, ubierając nas od stóp do głów. Jednak kolorowe powinny być nie tylko nasze ubrania. Fluomania zawładnęła także biżuterią fashion. Im bardziej krzykliwe będą nasze dekolty, nadgarstki i dłonie, tym lepiej. Flou tej wiosny oznacza nic innego jak tylko: „Jestem modna”.
Wprowadził: k.s.
2021/09/08, 12:01