Menu strony

Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej w aktualanych czasach jako przyjęcie typowo komercyjna.

Przyjęcie sakramentu pierwszej komunii świętej stało się imprezą komercyjną. Nakłady pieniężne związane z tym zdarzeniem niejednokrotnie przewyższają oczekiwania rodziców. Zakup alby, sukienki komunijnej i wszelakich dodatków potrzebnych potomkowi do przystąpienia do pierwszej komunii i zorganizowanie przyjęcia wiąże się z dużymi wydatkami. Koszty powiązane z pierwszą komunią świętą rozpoczynają się już kilka miesięcy wcześniej. Każde dzieciątko, by móc dołączyć do owego sakramentu, obowiązkowo musi posiadać różaniec, gromnicę oraz książeczkę do modlitwy.

komunia
Takie rzeczy wiążą się z wydatkiem około 60 zł. Od paru lat w kościele katolickim dzieci pierwszokomunijne przyjmują sakrament w takich samych szatach, jakimi są alby. Kiedyś każda z dziewczyn mogła być odziana w sukienkę komunijną, a chłopcy w garnitury, co wiązało się z tym, że podczas mszy istniała mała rewia mody. Alby i identyczne sukienki komunijne są bardzo dobrym rozwiązaniem, wszystkie dziatki wyglądają identycznie, nie ma przepychu i zbędnego strojenia się. Jednak w wielu parafiach zastrzega się zakup alb i sukienek komunijnych w wybranej konkretnej firmie, by wszystkie były identyczne.


Więcej treści

Przygotuj się do Pierwszej Komunii Świętej

Pierwsza komunia święta
Pierwsza Komunia Święta to nie tylko wielkie święto dla każdego drugoklasisty ale także duży stres jak również niemały koszt dla rodziców. Całe uroczystość poprzedza ciąg przygotowań nie tylko duchowych, jak również takich związanych z zakupem właściwego wyposażenia komunijnego, przygotowaniem przyjęcia i zaproszeniem gości. Niezwykle ważnymwydatkiem są stroje komunijne.

Powiązane jest to z tym, że rodziciele nie mają możności szukania tańszej opcji kupna. Przeciętnie taki strój kosztuje od 100 do 150 zł. Do tego należy dodać jeszcze obuwie, pelerynkę i ubranie na przebranie . U dziewczyn zazwyczaj są to sukienki, a dla potomków standardowe garnitury.

W opisywanym na tej stronie wpisie przeczytasz niebanalne treści, ale sprawdź również, co kryje się w najnowszej ofercie (https://jagna.pl/biustonosze-usztywniane-c-23_43.html). Bez wahania zwyczajnie go kliknij!

I tutaj także trzeba wyciągnąć z portmonetki około 200 zł. Rajstopy, rękawiczki, torebka na różaniec i książeczkę, poza tym wianek na głowę, wydawałoby się, że są to drobiazgi, lecz one też kosztują. Każdy opiekun chce, by tenże dzień zachował się w pamięci jego pociechy.


Temu też organizowane są imprezy komunijne. By w maju można było robić przyjęcie komunijne, należy dokonać rezerwacji już dużo wcześniej, gdyż na miesiąc przed uroczystością możemy już nic nie zorganizować. Uroczystość komunijna to zazwyczaj obiad plus kawa i ciasto. Za 3-4 godziny rodzinnego świętowania musimy zapłacić minumum 80 zł za gościa. Mnóstwo restauracji proponuje swoim klientom niższą wersję np. z swoimi ciastami. Prosząc na przyjęcie komunijne 20 osób zapłacimy za nich blisko 1600 zł (-> zobacz szczegóły na