Menu strony

Na pomoc włosom zniszczonym po sezonie letnim

Letnie miesiące to czas wyjeżdżania na urlop. Często nad morze. Palące słońce, wysoka temperatura, sól w morskiej wodzie, chlor w wodzie w basenie, piasek – to wszystko źle wpływa na kondycję naszych włosów. Zazwyczaj po letnich miesiącach są suche, spłowiałe, przypominają trochę siano i musimy je poratować
.
Normalne szampony do włosów nie są rozwiązaniem.

wella maska do włosów

Po miesiącach upałów nasze włosy wymagają intensywnego odżywiania. Przede wszystkim pamiętajmy żeby myć je niezwykle ostrożnie. Jeśli mamy kłopoty ze skórą głowy wybierzmy dobry szampon przeciwłupieżowy. Korzystajmy z chłodnej wody. Gorąca kiepsko wpływa na włosy. Po umyciu włosów szamponem nałóżmy porządną porcję odżywiającego preparatu. Żeby odratować włosy po lecie możemy częściej nakładać maski do włosów. Nakładamy je na parę minut i zmywamy letnią wodą. Kiedy i to będzie niewystarczające nie wahajmy się nałożyć odżywki bez spłukiwania. Nie możemy zapomnieć tylko aby wybierać dobrej klasy nie obciążające włosów kosmetyki. Nie idzie o to aby przeciążyć włosy, ponieważ zaczną się przetłuszczać i takim sposobem im nie pomożemy.

Postarajmy się ograniczyć używanie suszarki do włosów. Gdy musimy jej używać – wykorzystujmy chłodny strumień powietrza. Łatwiej dzięki temu będzie można zamknąć łuski włosów dzięki czemu staną się gładkie. Wszelkiego rodzaju sprzęty do układania włosów na gorąco na przykład lokówki czy dobre prostownice do włosów należy schować na kilka tygodni do szuflady. Dajmy swoim włosom trochę czasu na regenerację.

Najlepiej już w czasie wypoczynku myśleć o kondycji swoich włosów. Stosować maski ochronne, wkładać chusteczkę czy kapelusz ochraniający przed słońcem. Istotne jest też porządne mycie włosów delikatnym szamponem i dbanie o nie przez cały urlop. Zapakujmy maskę do włosów i używajmy jej częściej niż na co dzień. Można również chronić włosy naturalnymi środkami, takimi jak na przykład olej kokosowy. Jego zapach jest niezwykle wakacyjny, a jednocześnie pomoże nam ochronić końce włosów przed działaniem promieni słonecznych, soli i chloru.

Jeżeli pragniesz zdobyć pokrewne dane na prezentowany temat, to najpierw zerknij tu oraz przenieś się do źródła, a odnajdziesz tam szereg świeżych wiadomości.Nie zapominajmy również o działaniu na włosy od środka. Pijmy dużo wody, możemy także brać preparat ze skrzypem polnym – z pewnością nie zaszkodzi, a włosy dzięki temu są silniejsze i mniej podatne na mechaniczne uszkodzenia. To niewiele wysiłku a jeśli będziemy w czasie wakacji pamiętać o codziennej pielęgnacji nie będziemy mieć po wakacjach dylematu czy czasem nie potrzeba nam maszynki do strzyżenia, aby pozbyć się tego snopu siana z głowy.
2019/09/03, 16:05