Menu strony

W jaki sposób uzyskać piękną fryzurę w domu?

Podczas pierwszego spotkania z innym człowiekiem nieświadomie oceniamy go na podstawie wyglądu. Jednak nie tylko nowi znajomi krytykują naszą postać. Na zakupach, na spacerze – naokoło jest dużo dokładnych gapiów. Rzeczami, które najmocniej przykuwają uwagę jest zadbany ubiór i uczesanie. Jednakże ubranie to bardziej kwestia upodobań, o tyle włosy najczęściej powierzamy fachowcom.

wella maska do włosów
Nierzadko za duże pieniądze. Co jeżeli chcemy we własnym domu zadbać o swoje włosy?   Po pierwsze konieczne będzie zaopatrzenie się w kilka akcesoriów. Mężczyźni jak zwykle w sprawach kosmetyki mają prostsze zadanie. Tu podstawowym krokiem będzie wybór odpowiedniej maszynki do strzyżenia. Można kupić prosty model tylko do skracania włosów lub takie które pozwalają na formowanie wymyślnych wzorów na włosach. Droższe modele wyposażone są w trymery do usuwania i przycinania włosów z obszaru twarzy i uszu.   Dla kobiet wybór jest znacznie większy. Jeżeli samo przycinanie oraz skracanie włosów ze względu na ilość fryzur może być dość skomplikowane do wykonania samodzielnie, o tyle wszelkie zabiegi pielęgnacyjne albo farbowanie możemy przeprowadzić już same. Przede wszystkim trzeba zatroszczyć się o odpowiednią kondycję własnych włosów. Wtedy wszelkie zabiegi staną się łatwiejsze a same włosy mocniejsze. Odpowiednim zwyczajem jest stosowanie odżywek lub masek na włosy. Można również sięgnąć głębiej i rozpocząć kurację intensywną. Naturalny argan oil bardzo dobrze wpływa na włosy, cerę oraz paznokcie i zazwyczaj jest składnikiem kosmetyków pielęgnujących. Warto go mieć i razie konieczności używać.   kobieta zmienną jest. Najłatwiej wyrazić to poprzez zmianę wyglądu. Właśnie dlatego tak powszechne są wszelkie farby do włosów. Bardzo popularne pasemka czy baleyage zrobić samemu, potrzebujemy jedynie posiadać grzebień do pasemek. Umożliwi on wygodnie oddzielić małe pasma włosów i nałożyć na nie farbę. Panie które wolą jeden kolor mogą kupić farby trwałe np. Goldwell Colorance lub utrzymujące się do kilkunastu myć np. Wella Touch. Nowe kosmetyki do koloryzacji są nieszkodliwe i nie niszczą włosów. Pozwalają na szeroki wybór odcieni i zdrowy wygląd naszych włosów.   Pozostaje jeszcze jeden problem. Panie posiadające kręcone włosy marzą o prostych, natomiast kobiety z prostymi włosami robią wszystko żeby takie uzyskać. Tu na szczęście również mamy odpowiednie sprzęty do pomocy. Dobra prostownica do włosów zadziała z najmocniejszymi lokami natomiast lokówka stworzy piękne loki. Jeszcze tylko mocny lakier i przez cały dzień mamy zapewnioną piękną fryzurą.


Więcej treści

Zabiegi dermatologiczne

W pogoni za pracą, która w coraz większym stopniu dotyczy też kobiet niezmiernie ważną kwestią jest atrakcyjny wygląd. Dzisiejsze kobiety biznesu osiągają wiele sukcesów, odbywa się to jednak ceną życia w nieustannym pośpiechu i braku czasu. Podczas dnia nie ma zazwyczaj czasu na tradycyjne metody dbania o wygląd i działania pielęgnacyjne, toteż coraz większym zainteresowaniem cieszą się profesjonalne salony piękności proponujące szybkie oraz efektywne zabiegi upiększające.
Na podstawie danych z: Lokikoki.pl
2018/07/12, 10:39