Menu strony

Jak skutecznie pozbyć się cellulitu?

Pośladki po zabiegach Proshock Ice
Wraz z nadchodzącą wiosną świat budzi się do życia, a my chcemy być zgrabne i zadbane. Nie jest tajemnicą, że zimą przybywa nam kilka zbędnych kilogramów, które dostrzegamy dopiero z początkiem wiosny. Zapasy zimowego tłuszczyku znajdują się w miejscach, które chciałybyśmy odkryć – to nieprzyjemna konsekwencja zimowego zastoju.

Na szczęście jest na to sposób. Efekty obfitych zimowych kolacji jesteśmy w stanie pokonać poprzez odpowiednią dietę bogatą w składniki, które dodadzą nam witalności. Jednak należy pamiętać, że dieta nie powinna być bardzo restrykcyjna, gdyż w tym momencie nasz organizm potrzebuje zdrowego zastrzyku energii. Idealną sprawą byłoby spożywanie posiłków o stałej porze. Z tym jednak jest różnie i nie zawsze udaje się tak dostosować nasz plan zajęć, by znaleźć czas na posiłek. Dlatego tym bardziej musimy skupić się na elementach diety, by była jeszcze skuteczniejsza. Ale pozostają i inne problemy, skrzętnie ukrywane pod warstwą zimowych ubrań.

Najlepszym ubraniem jest twoje ciało...
Dlatego też warto zwrócić uwagę na nieszczęsny cellulit – inaczej nazywany skórką pomarańczową (właściwa medyczna nazwa to lipodystrofia, czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej). Pojawia się często po okresie dojrzewania, a także po różnego rodzaju wahaniach hormonalnych w dorosłym wieku. Efektem jest nierówna i pofałdowana powierzchnia skóry ud, bioder, kolan, pośladków, ramion. Na skórze tych partii ciała mogą być widoczne guzki i zgrubienia, czasami mogą one też powodować ból.
Jeśli stan skóry jest daleki od ideału, a my mamy naprawdę niewiele czasu, by to zmienić, spytajmy lekarza dermatologa o regenerujące koktajle. Podaje się je metodą mezoterapii czyli wstrzykiwania specjalnie dobranych substancji w głębsze warstwy skóry. Już po pierwszym zabiegu widać efekty, po kilku stan skóry zdecydowanie się zmienia - mówi dr Beata Adamczyk z Princess Academy.

Zamroźmy go!
Bardzo skuteczną metodą, pozwalającą pozbyć się cellulitu jest Proshock Ice – redukuje miejscową otyłość i cellulit włóknisty, przy wykorzystaniu innowacyjnej i opatentowanej technologii o nazwie „Iceshock-lipolysis”. „Iceshock-lipolysis” polega na połączeniu kontrolowanego systemu chłodzącego zdolnego do eliminacji zbędnych komórek tłuszczowych, unikając niszczenia otaczającej je tkanki oraz lipolizy metodą krioterapii - „Ice-lipolysis” i fali uderzeniowej - „shock-therapy zdolnych do skutecznej walki z defektem urody jakim jest cellulit – zaleca Karolina Basiewicz z Princess Academy, profesjonalny doradca z zakresu pielęgnacji skóry twarzy i ciała.
Urządzenie wyposażone jest w dwie sondy: „Freezing Probe”, która działa w sposób skoncentrowany, w miejscu występowania otyłości oraz „Shock Probe”, która poprawia krążenie krwi, a w konsekwencji usuwa cellulit.

Igiełką w cellulit
A dokładnie sto igiełek w pupę – tyle trzeba, by poradzić sobie z cellulitem. To kolejna metoda na pozbycie się pomarańczowej skórki, z którą problemy ma prawie 90 proc. Kobiet. W tej kwestii panuje równouprawnienie – narzekają na niego zarówno panie bardzo szczupłe jak i te zaokrąglone. Ta przykra dolegliwość nie zależy tylko od wagi, lecz m.in.

Potrzebny jest Ci link do artykułu (http://drkierach.pl/faq/)? Nie przejmuj się. W naszym kolejnym artykule wyszukasz to, czego poszukujesz. Namawiamy!

od trybu życia, diety ubogiej w warzywa oraz wodę i oczywiście hormonów. To estrogeny powodują, że więcej tkanki tłuszczowej odkłada się w okolicy bioder i ud.

Revital celluform ampułki
Mezokoktail Revital Celluform to swoistego rodzaju łagodna liposukcja: zwalcza miejscowo nagromadzony tłuszcz. Warto też zwrócić uwagę na Proshock Shape - to innowacyjny preparat do zwalczania cellulitu, zwłaszcza cellulitu włóknistego oraz zwiotczenia skóry. Zawiera kolagenazę, enzymy roślinne i aktywatory metaboliczne. Najważniejszym składnikiem preparatu Proshock Shape jest kolagenaza – enzym z grupy metaloproteinaz, który rozbija włókna kolagenu występujące w tkance łącznej. Produkt jest bardzo bezpieczny, można go podawać zarówno bezpośrednio w tkankę tłuszczową, jak i powierzchniowo. Proshock Shape, dzięki kolagenazie, poprawia też strukturę tkanki łącznej modelując przez to sylwetkę.

Stadia cellulitu
Nie każdy wie że cellulit ma różne stopnie nasilenia. Można wyróżnić cztery podstawowe stadia.

1 faza: W przypadku pierwszej fazy cellulit nie jest widoczny w żadnej z pozycji (leżąc, stojąc, siedząc). Delikatne zmiany zobaczyć można dopiero wtedy, gdy złapiemy fałdę skórną ręką. Owe zmiany są skutkiem problemów związanych z przepuszczalnością żył. tkanka tłuszczowa w fazie pierwszej jest dobrze rozłożona, a naczynka krwionośne są blisko adipocytów.

Nie czekaj, tylko jeżeli masz chęć poznać omawiany temat, obejrzyj więcej tutaj (https://www.pl.babor.com/products/sk-ra-mieszana/88/skin/74) a na pewno uzyskasz świeże wiadomości na omawiany wątek.

Występuje obrzęk wewnątrzkomórkowy, prowadzący do stopniowego uszkodzenia i rozpadu włókien kolagenowych i elastynowych.

2 faza: W przypadku fazy drugiej cellulit widoczny jest w pozycji stojącej. Ścianki kapilarne stają się cieńsze w miarę narastania obrzęków. Adipocyty zostają odepchnięte od naczynek krwionośnych, a skóra do złudzenia przypomina skórkę pomarańczową. Powierzchnia jest nieregularna, dostrzegamy zgrubienia i inne zmiany skórne.

3 faza: Cellulit w trzeciej fazie objawia się przy napinaniu mięśni. Skórka pomarańczowa całkowicie przysłania mięśnie i tworzy nieestetyczny efekt. Zauważa się zagłębienia i zgrubienia. Reakcja obronna włókien, które stają się coraz grubsze i otaczają naczynka krwionośne (zaciskanie kapilarne). Występują kolejne zbiorowiska adipocytów.

4 faza: Czwarta faza dotyczy cellulitu określanego mianem „skórki leopardziej”. Cellulit jest widoczny w każdej pozycji. Na skórze pojawiają się zagłębienia, zgrubienia, grudki oraz guzy. Jest to efekt różnego rodzaju defektów tkanki łącznej, naczyń żylnych, komórek tłuszczowych. Złogi kolagenu przekształcają się w twarde guzki, które uciskają zarówno naczynia włosowate, jak i włókna nerwowe, co wywołuje mniej lub bardziej silne bóle. W tej fazie pojawia się już znaczna patologia, która obejmuje wszystkie składowe cellulitu, czyli: naczynia żylne, komórki tłuszczowe oraz tkankę łączną.

Szczuplejsza sylwetka jest także zdrowsza i piękniejsza. Wiosenne dni nie będą napawały nas lękiem przed kolejnym „wciśnięciem się” w kostium kąpielowy czy letnią sukienkę. Zadbajmy o to czym prędzej!
Na podstawie danych z: Kostrzewa PR
Wprowadził: Joanna Bieguńska
2021/10/13, 07:01