Menu strony

Kiedy warto korzystać z pomocy konsultanta ślubnego?

Każdy kto kiedykolwiek szykował się do ślubu oraz przyjęcia weselnego wie jak ogromne jest to przedsięwzięcie. Jak wiele czasu i wysiłku pochłania. Wiedzą to młodzi, wiedzą o tym i ich rodzice. Już wiele miesięcy przed dniem ślubu trzeba wyselekcjonować i zarezerwować salę, kapelę, zaprojektować i powysyłać zaproszenia. No i o własnym stroju trzeba pamiętać. Nie zapomnieć o obrączkach, zawodowym fotografiku, torcie oraz tysiącu innych mniej istotnych detali rodzaju kwiatki, kolor serwetek, wystrój sali, menu... kręćka można się nabawić! Tym bardziej jak się mieszka w mieście, np. w uroczym mieście Wrocław, gdzie zespołów weselnych jest chyba z 1000! I nawet karły nam nie pomogą choć w tym miejscu jest ich bez liku.
Znajdziemy za to tak zwanych konsultantów ślubnych. W czy mogą nam pomóc? A więc jeżeli zdecydowalibyśmy się na najęcie tegoż pomocnika, to na jego karby możemy zrzucić większą część z tych wszystkich obowiązków o których była mowa wyżej. Jakie są pozytywy tego rozwiązania? Z pewnością zaoszczędzimy wiele czasu i nerwów gdy naszymi ślubno-weselnymi sprawami zajmie się wprawny konsultant ślubny, który sprawdzi wrocławskie zespoły na wesele.

Więcej treści

5 częstych błędów związanych z fotografią ślubną

Zdjęcia ślubne
Dlaczego portfolio jest tak ważne? Są przeróżne miejsca i różne światło. Na pewno zdjęcia w gotyckiej katedrze będą miały kompletnie inny klimat, niż te w nowoczesnym jasnym kościele. Warto zobaczyć, jak fotograf pracuje w różnych warunkach. Jest wielu świetnych fotografów, ale nie ma jednego najlepszego. Dlaczego? Po prostu każdy ma inny styl, inny punkt patrzenia na wydarzenia. Często są to elementy nie do skopiowania.


Z tysięcy dolnośląskich zespołów weselnych wyselekcjonuje tylko te godne zaufania, bowiem ma on doświadczenie i wiedzę których my nie mamy. Przygotowywał w większości wypadków już mnóstwo ślubów i wesel, słyszał niemało zespołów niejednego kazania w trakcie ceremonii zaślubin wysłuchał i z niejednego stołu już jadł. Dlatego dużo mniejsze jest ryzyko iż coś w czasie ślubu czy wesela wydarzy się nie tak jak byśmy chcieli. Zresztą nasz konsultant przejmuje na siebie odpowiedzialność za jakiekolwiek kłopotliwe wydarzenia typu zimny rosół, niekompetentny zespół, spóźniony fotograf i wszystko co zapiszemy w umowie pisemnej z wybranym konsultantem.


Koniecznie sprządźmy taką umowę na piśmie, wypunktujmy szczegółowo czym ma się zająć nasz konsultant, ażeby nie było żadnych niepotrzebnych nieporozumień. Wówczas już ze spokojem można się zabrać za mierzenie sukni ślubnej czy garnituru do ślubu. Co ważne przed wielkim dniem mamy możność dobrze wypocząć by w tak ważnym dniu wyglądać przepięknie i olśniewająco. Możemy cieszyć się sobą nawzajem i świętować razem z bliskimi. Nad pozostałymi sprawami czuwać będzie zawodowiec, więc możemy bawić się na luzie.
2019/03/05, 07:19