Menu strony

Co ubrać na polowanie?

Myślistwo to szeroko otwarte oczy na naturę i respektowanie jej praw. Aby umożliwić myśliwym jak najbardziej bezpieczne uprawianie myślistwa, konieczna jest odzież która sprawdzi się w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nie musimy zapewne nikomu opisywać dyskomfortu jaki odczuwamy po całonocnym spacerze w niewygodnych butach czy przemoczonej odzieży. Wszystkie te elementy garderoby są bardzo ważne. Jak skompletować odpowiedni strój?
myśliwi na polowaniu
Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest kurtka. Kurtki myśliwskie chronią na polowaniu przed deszczem, śniegiem, zimnem, wiatrem, nie krępuje ruchów a nawet ułatwia kamuflaż. Nieprzemakalność, lekkość, wytrzymałość i wiatroszczelność to 4 zalety kurtki myśliwskiej. Membrana zapewnia nam 100 % ochronę przed wodą, a dużo funkcjonalnych kieszeni, komfort w czasie polowań na zasiadkę. Ciepły, odpinany kaptur również powinien zwrócić naszą uwagę. Dobrze, gdy kurtki bojówki męskie myśliwskie (kurtki dla myśliwych w tym sklepie) są „ciche”, co często możemy przeczytać na metce czy w opisie kurtki. Wykonane z dobrych jakościowo materiałów kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok. Zatem głównym kryterium przy kupnie kurtki myśliwskiej, powinna być wygoda i jakość, która sprawdzałaby się zarówno w deszczowe dni, jak i bardziej słoneczne popołudnia.
polowanie
Jeżeli chodzi o spodnie czy koszule, oferta jest równie bogata – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez pełen wachlarz jaśniejszych odcieni i fasonów. Spodobają się nam koszule (hiperłącze do serwisu) myśliwskie (sprawdź te) w kratę i eleganckie które z całą pewnością nadadzą nam szyku na bardziej oficjalnych myśliwskich wydarzeniach. Do koszuli obowiązkowy krawat z myśliwskimi motywami. Świetnym okryciem na koszulę może być kamizelka – gruba i ciepła na polowanie lub bardziej elegancka na bardziej oficjalne spotkania.

Odpowiednio dobrane obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to podstawa udanego polowania. Nie chodzi tutaj tylko o wygodę, ale również o bezpieczeństwo. Obecnie sklepy internetowe proponują buty wodoodporne, a przy tym dobrze oddychające. Pasjonaci myślistwa znajdą w nich także buty na wiele różnych okazji, o różnych kolorach i fakturach tkanin.


Więcej treści

Modna "parka" i nie tylko, tzn. co się nosi w tym sezonie.

Kurtki
Kurtka Parka może być idealnym towarzyszem w trakcie późnej jesieni a także zimy. Jej lżejsza wersja doskonale ogrzeje również w trakcie chłodniejszych miesięcy wiosennych oraz letnich. Włóż ją na siebie wychodząc na szybkie sprawunki, ubieraj do pracy oraz na fitness. Kurtki Parki damskie sprawdzą się na wszelką okazję i w każdym miejscu. Jej rodowodu dopatruje się w nieprzemakalnej katanie z kapturkiem oraz mankietem ubieranej przez Eskimosów mieszkających w rejonie koła podbiegunowego, chociaż nazwa - rosyjska - znaczy tyle co “kurtka z futerka renifera”.
2019/01/29, 14:29