Menu strony

A jaki sposób najlepiej nawilżać włosy?

Jeśli nasze włosy, mimo troskliwej pielęgnacji są nadal łamliwe i matowe przyczyną może być słabe nawilżenie.Suche włosy to wbrew pozorom bardzo powszechny problem. Stosując nieodpowiednie kosmetyki do włosów, pozbawiamy je warstwy hydrolipidowej. Z tej przyczyny włos szybciej łamie się i niszczy. Wiele dziewczyn narzeka, że ich włosy szybko elektryzują się. Jeśli dobrze je nawilżymy, zwalczymy tego typu objawy.Mniejszy kłopot sprawi nam też układanie włosów.

estyle
Suche włosy to problem, który ma wiele przyczyn.Przykładowo, jeśli często uczęszczamy na saunę, efekt suchych włosów mamy murowany. Oczywiście regularne modelowanie włosów, czyli wystawianie ich na działanie ciepła wyjątkowo im szkodzi. Kolejna przyczyna to zbyt częste mycie głowy silnie oczyszczającym szamponem lub preparatem przeciwłupieżowym, na przykład zawierającym cynk. Dosyć oczywistą przyczyną jest farbowanie włosów lub tak zwana trwała. Niestety negatywnie na kondycję naszych włosów wpływają warunki atmosferyczne. W zimie niszczy je mroźny wiatr, a w lecie promieniowanie UV. Klimatyzacja i ogrzewanie centralne, jak wiadomo,nie służy dobrze naszej cerze, o włosach możemy powiedzieć dokładnie to samo.

Co zrobić, żeby mieć piękne i błyszczące włosy?. Częste nawilżanie włosów (praktyczne kosmetyki do nabycia na stronie: http://www.estyl.pl/wlosy) to najefektywniejsza i pewna metoda. W tym celu powinno się wybrać tani naturalny sposób lub nabyć drogeryjny kosmetyk, który szybko poradzi sobie z problemem.

Na przykład szampony i odżywki Wella (dobra oferta na stronie) posiadają właściwości nawilżające. Dzięki opracowanej recepturze i wyselekcjonowanym składnikom takim jako olej arganowy i olej kokosowy, nawilżają włos, odbudowując go od środka.Trzeba pamiętać, że przesuszone włosy nie wymagają tak częstego mycia, jak włosy normalne. Wręcz przeciwnie, wystarczy myć głowę raz na dwa, trzy dni. Unikajmy też kosmetyków o złym składzie, zawierających dużą ilość konserwantów. Oprócz codziennej pielęgnacji odpowiednim szamponem i odżywką, raz w tygodniu warto zastosować maskę z aminokwasami. Bardzo zdrowe są też domowe płukanki. Wystarczy przygotować napar z kwiatu lipy, by przywrócić włosom zdrowy wygląd. Jeśli nasze włosy są wyjątkowo wysuszone i wypróbowaliśmy już niejeden kosmetyk warto wybrać się do apteki innowacyjnych żeli z kolagenem. Ich silnie skoncentrowana zapewnia znacznie lepsze elekty niż drogeryjne kosmetyki.


Więcej treści

Modne włosy czyli w jaki sposób należycie zadbać o swoje uczesanie.

Kobieta czesze mężczyznę
Jednym z ważniejszych elementów naszej urody są dobrze ścięte, zadbane włosy. Stylowa, modna fryzura bardzo potrafi poprawić wizerunek i spowoduje, że daną osobę dobrze się będzie spostrzegać. I odwrotnie, włosy brudne, brzydko ścięte czy za długie dadzą wrażenie osoby, która niekoniecznie lubi o siebie dbać. Z tego też powodu troska o włosy sięga wielu lat wstecz, a szampony, lakiery i farby są jednymi z najczęściej kupowanych kosmetyków. W praktyce na dbanie o włosy dużo więcej wydają kobiety, bo też i one będą mieć do tego dużo więcej okazji.
2014/06/09, 16:24