Menu strony

W jakim miejscu chętnie pobierają się ludzie z Polski?

Mamy w naszym życiu parę naprawdę doniosłych wydarzeń, które następnie długo wspominamy. Do takich zdarzeń z pewnością można zaliczyć ślub. To najpiękniejszy dzień w życiu dwojga zakochanych w sobie ludzi. Wszyscy chcemy, aby był on doskonały. Zwykle spotykamy się z bliskimi i przyjaciółmi, aby celebrować to doniosłe zdarzenie.
W polskiej tradycji przyjęło się wyprawiać huczne przyjęcie weselne, na które sprasza się całą familię i wszystkich przyjaciół. Znamy te sławne weselicha, zapisane w naszej literaturze. Jest to bez wątpienia jeden z naszych najwspanialszych narodowych zwyczajów, z którego możemy być niezwykle dumni i którego z pewnością zazdroszczą nam mieszkańcy innych krajów. Jednak w dzisiejszych czasach zwoływanie całej okolicy i wszelkich żyjących krewniaków może być nieco kłopotliwe. Duże wesela wyszły już z mody. Zwłaszcza w wielkich miastach odchodzi się od tej staropolskiej tradycji. Wiele par organizuje skromne przyjęcia w gronie najbliższych . Co raz częściej też wesele (sprawdź - wrocław garnitury zastępuje świąteczny obiad, na który zaprasza się tylko rodziców i świadków. Czasem młodzi zwołują po prostu przyjaciół do swojego ulubionego klubu i tam celebrują złożenie przysięgi małżeńskiej.


Więcej treści

Nowatorskie zaproszenia weselne - gdzie wolno takie nabywać?

Zaproszenia ręcznie wycinane - Paper Flower Art, Bogna Trętko
Organizowanie ślubu i uroczystości weselnej związane jest z różnymi sprawami, z jakich sporo Para Młoda powinna dopilnować jeszcze na długo przed przyszłą uroczystością. Wskazane jest pamiętać zarówno o tych ważniejszych sprawach, jak przykładowo odkrycie i wynajęcie sali ślubnej albo wynajem fotografa, jak też o tych mniej ważnych, takich jak uporządkowanie gości przy stołach bądź też posłanie zaproszeń ślubnych.

Ślub w plenerze za granicą
Narodziła się też nowa moda pobierania się za granicą. Biura, które zajmują się organizacją ślubów bardzo szybko zorientowały się, że trafiła się im żyła złota, dlatego włączyły do swojej oferty również możliwość zaślubin w egzotycznych okolicznościach Przysięga małżeńska wypowiedziana na tajskiej plaży to ostatnio krzyk mody. Na takie zaślubiny zazwyczaj decydują się młodzi mieszkańcy wielkich miast, który pragną odejść od rodzimych tradycji i uczynić coś niebanalnego.
Bardzo często zakochani chcą po prostu zawrzeć związek małżeński w jakimś niezwykle romantycznym miejscu. Stąd też nikogo nie dziwi wesele w Wenecji. W ogóle, ślub we Włoszech należy do najmodniejszych. Włosi to bardzo otwarty naród, który uwielbia świętować. Wesela w tym kraju to pewność doskonałej zabawy, a także wyśmienitego jedzenia.
2020/07/16, 07:17