Menu strony

Puszyste piękne włosy to fantazja większości kobiet

Piękne puszyste włosy to pragnienie chyba każdej kobiety. Lecz żeby włosy rzeczywiście były takie, o jakich panie marzą, to należy o nie odpowiednio dbać. Szczególnej opieki wymagają włosy dłuższe, ale posiadaczki krótkich również muszą o nich systematycznie sobie przypominać. Po pierwsze trzeba zadbać o właściwą długość, końcówki włosów należy systematycznie przycinać żeby zagwarantować im właściwy wygląd.
włosy:
Nieobcinane włosy dość często mogą się rozdwajać na końcówkach, a to może je mocno osłabić. Ważne jest również systematyczne czesanie, przez co nabierają połysku i blasku, a przy tym usuwane są wszystkie, które zdążyły wypaść. Wiele osób zapomina, że na jakość włosów ogromny wpływ ma też dieta. To w jedzeniu dostarczamy organizmowi praktycznie wszystkich substancji potrzebnych do jego budowy, w tym także włosów. Jeśli dieta będzie za bardzo monotonna i mało urozmaicona, to bardzo szybko to się zauważy właśnie na włosach. Będą się łamliwe i kruche, stracą blask a w skrajnym przypadku zaczną bardzo wypadać.


Więcej treści

Czy możliwe jest efektywnie wyprostować włosy?

wella maska do włosów
Bieżąca moda na proste włosy sprawia, iż wiele osób nabywa prostownice do włosów, które umożliwiają na samodzielne i codzienne układanie fryzury we własnej łazience. Przy wyborze prostownicy należy jednak rozważyć czy nie pogorszy stanu ona zbytnio włosów.


Ale odpowiednia pielęgnacja włosów to również systematyczne i regularne ich mycie. Porządne, markowe szampony stosować można praktycznie każdego dnia, są one delikatne i zawierają sporo substancji które wspomagają kondycję włosów - dowiedz się więcej pod tym linkiem. Oczywiście należy stosować szampony wyprodukowane przez znanych kosmetycznych wytwórców, ponieważ jedynie wtedy można być pewnym, że taki szampon nie będzie szkodził. Porządny szampon powinien przejść dermatologiczne badania i nie może zawierać żadnych uczulających lub szkodliwych związków.

szampony
Na pewno szampony firmy Wella warto każdemu polecić, sporo pań od dawna ich używa przy codziennym myciu, ale także wtedy, kiedy będzie chciała włosom zapewnić oryginalny, ciekawy odcień. Koloryzujące szampony oferuje także francuski producent firma Loreal, i są one także coraz częściej wybierane przez liczne konsumentki. Zobacz kosmetyki Loreal tutaj . Ich dużą zaletą jest łatwość zmiany koloru, wystarczy taki szampon nałożyć na włosy i po kilkunastu minutach zmyć. Po takiej koloryzacji włosy przez parę myć utrzymają kolor, więc jeżeli ktoś będzie chciał mieć bez przerwy ładne, kolorowe włosy, to co kilka tygodni musi powtórzyć koloryzację.
2019/05/16, 07:03