Menu strony

Co to jest biżuteria i czy jesteśmy w stanie samemu wykonywać swoją? Co jest do tej pracy potrzebne?

Co to jest biżuteria? Generalnie to niewielki przedmiot złotniczy lub jubilerski, który jest najlepszy do ozdoby ciała i stroju, najczęściej z metali i kamieni ozdobnych. Najlepsza biżuteria to klasyka artystycznego wykonania. Już ludy żyjące dawniej wytwarzały swoją biżuterię, natomiast formy artystyczne ukształtowały się zgodnie z ogólnymi trendami mody. Moda na ozdabianie ciała biżuterią pojawiła się prawdopodobnie już u zarania dziejów współczesnego człowieka.

biżuteria
Liczące około 100 tysięcy lat znaleziska muszli z dziurami są pierwszą prawdziwą biżuterią. Biżuteria (najmodniejsze perłowe naszyjniki) mogła posiadać różne funkcje, zaś najważniejsze z nich można wyróżnić, jako funkcja użytkowa, zwłaszcza istotny do dekoracji stroju. Drugą funkcją jest ozdoba, szczególnie ozdoba ciała, czyli diademy, naszyjniki bransolety. Ostatnia z wymienionych to funkcja religijna, najczęściej wyróżniane są amulety oraz talizmany.

Biżuteria bardzo często była używana jako atrybut władzy, prestiżu czy również przynależności klasowej. Obecnie biżuterię stosują przeważnie kobiety, jest dość łatwo dostępna dzięki masowej produkcji fabrycznej a także różnorodnych, niekoniecznie jakichś drogich materiałów dekoracyjnych, taka jest sztuczna biżuteria - najmodniejsze skórzane bransoletki damskie -, np. koraliki toho hurt . Aktualnie coraz więcej kobiet stwarza swoją biżuterię, najlepsze są do tego dostępne półprodukty do biżuterii i półfabrykaty do biżuterii .


Więcej treści

Moda na retro

Tosca Blu - bransoletki
Historia lubi zataczać koło – również w modzie. Na sklepowe półki powróciły ubrania inspirowane strojami, które kiedyś nosiły nasze babcie. Za co lubimy modę retro?

Są bardzo dostępne i w korzystnych cenach, więc każda kobieta może stworzyć własny naszyjnik. Jak widzimy, ta chęć ozdoby ciała panowała od zawsze, a dzisiejsza moda nie jest niczym nowatorskim. Widocznie istnieje potrzeba, ażeby upiększać swoje ciała, wyróżniać je wspaniałymi dodatkami, jakie dodają nam uroku oraz pewności siebie. Na szczęście obecnie istnieje naprawdę dużo możliwości, by właśnie tworzyć własną biżuterię (zobacz koraliki). Po co zakupować drogie błyskotki, jak samemu jesteśmy w stanie wytworzyć coś całkowicie unikatowego i skrojonego dla naszych potrzeb? Tego rodzaju możliwości może zagwarantować biżuteria własnej roboty. Korzystnie rozpocząć przygodę z taką biżuterią, to najlepszy sposób na wypełnienie czasu wolnego.
2018/06/22, 10:47