Menu strony

Jakość butów a choroby - czyli jak kupować właściwe obuwie?

Kupienie odpowiedniego obuwia wcale nie jest takie łatwe - właściwe buty dla dorosłych, buciki lub kapcie dziecięce to wbrew pozorom poważne decyzje. Ich złe dopasowanie może skończyć się źle dla naszych nóg - haluksy to tylko jeden z wielu skutków. Przede wszystkim pamiętajmy, by wybierając obuwie nie kierować się modą a wygodą. Zdrowie, komfort jest dużo ważniejsze niż wszelkie upodobania.


Kupując buty dla maluszka musimy
buty wojskowe
pamiętać, że maluch ma prawie płaską stopę. Kiedy dziecko zaczyna chodzić jego malutka stópka zmienia kształt oraz dopasowuje się do nowych ról. Dlatego tak ważne jest też aby kapcie dziecięce było dobre - bardzo wygodne buty oferuje producent Befado - są one dostosowane nawet do najdelikatniejszych malutkich stóp (więcej: jak wyglądają kapcie dla dzieci Befado). Pamiętaj by buty dla dwu-, trzyletniego dziecka były o 5-6 mm dłuższe niż stopy a także by posiadały okrągłe noski. Dobra jest cholewka zakrywająca kostkę. Najlepsze są buciki ze sznurówkami. Buty powinny być dobrane tak, by ułatwić swobodne poruszanie palcami i aby do buta dopływało powietrze. Wygodnych butów w zasadzie nie czuć na stopach. Wiedz, że muszą ochronić Cię przed uszkodzeniami a także wychłodzeniem w zimne dni. Wyściółka musi wchłaniać wilgoć i pozwalać stopie oddychać. Podeszwa zrobiona z elastycznego tworzywa amortyzuje wstrząsy.
Kobiety, które zakładają wyjątkowe buty na wysokim obcasie, mogą się kiedyś stać klientkami ortopedów lub podologów. To jedna z strasznych mód. Ważne jest również, by noszenie obuwia na obcasach różnej wielkości oraz chodzenie boso po różnych podłożach. Tu również trzeba zaproponować wysokiej jakości buty marki Riko, które są wyprodukowane z naturalnej skóry. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj: buty Riko.
kapcie dla dzieci


Zadbanie o siebie od najwcześniejszych lat może nas ochronić od haluksów bądź ostróg. Wszelkie zaawansowane zmiany związane z haluksami muszą być leczone operacyjnie. Z kolei ostroga to straszny ból, który może spowodować nawet niemożność chodzenia na pięcie. Leczenie polega na codziennej gimnastyce stóp i noszeniu wkładek odciążających pięty. Tylko w poważnych sytuacjach decyduje się leczenie operacyjne. Jak widać komfortowe obuwie jest szalenie ważne. Nie kosztuje nas to wiele - mieć kilka par obuwia wysokiej jakości, które zapewnią nam zdrowie. Jakie to buty? Więcej szczegółów. Przy następnej okazji nabycia butów postaw na wysoką jakość oraz zadbaj o zdrowie.
2016/03/18, 11:30