Menu strony

Masaż - recepta na odprężenie

masaż
Każdego roku chcemy, by właśnie te Święta były wyjątkowe. Już kilka tygodni wcześniej rozpoczynamy pracochłonne przygotowania – planujemy wielkie sprzątanie, tworzymy listę prezentów dla najbliższych, gromadzimy przepisy na domowe wypieki…

Pamiętajmy jednak, by podczas tej świątecznej gorączki nie zapomnieć o odrobinie relaksu.

Aby w pełni cieszyć się atmosferą Świąt, warto znaleźć czas na chwilę odprężenia. Będąc zmęczonym długimi przygotowaniami, trudniej cieszyć się suto zastawionym stołem i pięknie przystrojonym domem. Dlatego też warto znaleźć chociaż pół godziny tylko dla siebie, by magia Świąt znów zadziałała.

Masaż to idealne rozwiązanie, aby w krótkim czasie zapomnieć o stresie i zregenerować siły. Odpowiednio dobrany zabieg może wyciszyć, zrelaksować lub dodać energii. Dotyk drugiego człowieka koi nerwy i poprawia psychiczne samopoczucie. Możemy poprosić o masaż zarówno bliską osobę lub wybrać się na seans w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Fachowe dłonie, oprócz odprężenia, potrafią dać naszemu ciału dużo więcej.

Gabinety kosmetyczne dbają o to, aby masaż był naprawdę wyjątkowym rytuałem. Elegancki wystrój pomieszczenia, świece, wonne olejki – podczas zabiegu angażowane są wszystkie zmysły. Oprócz klasycznych masaży coraz bardziej popularne są także aromaterapeutyczne, orientalne czy pomagające zwalczyć nadwagę.
- Masaż stemplami, gorącymi kamieniami czy solą z Himalajów, to tylko niektóre z zabiegów przywracających spokój i harmonię, a jednocześnie posiadających cudowny wpływ na ciało – mówi Agnieszka Kitala – fizjoterapeutka i dyplomowana masażystka z Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznego DER-MED. - Dużą popularnością wśród naszych Klientek cieszą się także masaże odchudzające, ujędrniające i antycelluitowe. Warto pomyśleć o tego typu zabiegach zwłaszcza, kiedy nie potrafimy oprzeć się pokusom świątecznego stołu.

Masaż jest jednak przede wszystkim zabiegiem le

Jeśli musisz skontrolować rzetelność danych znajdujących się tej publikacji, to kliknij tutaj i zweryfikuj u źródła (https://wellclinic.pl/leczenie-aktywnego-tradziku/) a zdobędziesz całkowitą pewność w tej kwestii.

zniczym. To niezastąpiona metoda na radzenie sobie z bólem, zapobieganie kontuzjom i wspomaganie rehabilitacji. Nie sposób przecenić jego wpływu na kondycję i wygląd naszego ciała. Masaż usprawnia krążenie krwi i stymuluje układ limfatyczny, dzięki czemu toksyny są łatwiej wydalane z organizmu. Równocześnie ujędrnia i uelastycznia skórę, a także rozbija tkankę tłuszczową. To wystarczające powody, aby stał się jednym z najpopularniejszych zabiegów upiększających ciało.

Może więc w tej świątecznej gorączce warto pamiętać także o sobie i wybrać się na masaż. Nie skąpmy sobie tej odrobiny luksusu, a bliscy z pewnością docenią nasz dobry nastrój i świetne samopoczucie.
2020/05/22, 07:14