Menu strony

Czym różnią się spódnice od sukienek i w czym w ogóle tkwi różnica pomiędzy nimi?

Wielu facetów nie jest w stanie odróżnić sukni od spódnicy. I to nawet będąc już w dojrzałym wieku. Takie podobne zarówno w wymowie jak i w wyglądzie pojęcia, zwyczajnie się im mylą.


A to przecież takowe łatwe.


sukienki


szal


Więc sukienki to takie odzienie, jakie po ich nałożeniu sięgają od ramion w dół, z kolei spódnice - znajdź informacje - - od pasa w dół. To ubranie jest wyjątkowo nierzadko noszone na wiosnę oraz w lato, ponieważ ich lżejsze wersje są niezwykle lekkie, a poprzez to wygodne. Są naturalnie w większym stopniu oficjalne sukienki, jakie można śmiało założyć do biura. Wtedy wszakże należałoby zwracać baczność na tak zwany dress code, czyli ustalony odgórnie sposób ubierania się w pracy. Mówi on na przykład o tym, ażeby sukienki nie okazały się zbyt prześwitujące i nie okazały się w zbyt jaskrawych kolorach. Najlepiej oceniane są w tamtym miejscu odzienia ciemne lub szare. Oczywiście chętnie jednolite.


tableau - ubrania


Więcej treści

Łączenie dodatków w momencie układania kreacji

Torebki w odcieniach bieli, szarości i beżu
Uniwersum mody nie jest prosty i oczywisty w odbiorze. Oczywiście każdy z nas próbuje intuicyjnie dopasować do otoczenia, jednak to nie czyni nas ekspertami w tej branży. Pokazy projektantów, szalony showbiznes i imprezy związane z modą są raczej dekadenckim światem, którego ktoś, kto nie nazywa siebie artystą, chyba nie zrozumie z łatwością. Wizje kreowane na deskach wybiegów, dzięki kreacjom pokazywanym przez kobiety są bardziej czymś abstrakcyjnym, jest to raczej sztuka, niż sztuka użytkowa. Wielu propozycji prezentowanych na prezentacjach mody nie da się zwyczajnie nałożyć i pokazać się na chodnikach miasta, aby nie rzucać się w oczy i nie uchodzić za dziwaka. Twórcy mody, zwłaszcza ci najbardziej słynni i uznani próbują raczej ukazywać w pokazach swoje uczucia, wyobrażenia i złożone przenośnie, bardziej niż proponować najnowsze nurty w modzie.


Należałoby również dopowiedzieć, iż na jakiekolwiek uroczyste okazje również zalecane są sukienki, a nie spódnice. Przecież nie od dzisiaj funkcjonuje określenie: suknia wieczorowa. Jednak o wiele częściej sukienki (więcej informacji - https://longfashion.pl/sukienki-trapezowe/czarne/) są stosowane. Dowolna pani ma ich w szafie sporą paletę, gdyż wie, że jej wybranek bardzo lubi, gdy każdego dnia chodzi w odmiennej sukience. Są albowiem sukienki na cienkich ramiączkach oraz na szerszych. Są także takowe, które posiadają wręcz krótkie rękawki.


Całość jest tu kwestią gustu. Szczęśliwie takie odzienie nie zalicza się do zbytnio drogich, więc każda pani posiada ich w szafce sporo.
2018/10/10, 07:18