Menu strony

Czym różnią się spódnice od sukienek i w czym w ogóle tkwi różnica pomiędzy nimi?

Wielu facetów nie jest w stanie odróżnić sukni od spódnicy. I to nawet będąc już w dojrzałym wieku. Takie podobne zarówno w wymowie jak i w wyglądzie pojęcia, zwyczajnie się im mylą.
A to przecież takowe łatwe.


sukienki


szal


Więc sukienki to takie odzienie, jakie po ich nałożeniu sięgają od ramion w dół, z kolei spódnice - odnośnik do serwisu - - od pasa w dół. To ubranie jest wyjątkowo nierzadko noszone na wiosnę oraz w lato, ponieważ ich lżejsze wersje są niezwykle lekkie, a poprzez to wygodne. Są naturalnie w większym stopniu oficjalne sukienki, jakie można śmiało założyć do biura. Wtedy wszakże należałoby zwracać baczność na tak zwany dress code, czyli ustalony odgórnie sposób ubierania się w pracy. Mówi on na przykład o tym, ażeby sukienki nie okazały się zbyt prześwitujące i nie okazały się w zbyt jaskrawych kolorach. Najlepiej oceniane są w tamtym miejscu odzienia ciemne lub szare. Oczywiście chętnie jednolite.


tableau - ubrania


Należałoby również dopowiedzieć, iż na jakiekolwiek uroczyste okazje również zalecane są sukienki, a nie spódnice. Przecież nie od dzisiaj funkcjonuje określenie: suknia wieczorowa. Jednak o wiele częściej sukienki są stosowane. Dowolna pani ma ich w szafie sporą paletę, gdyż wie, że jej wybranek bardzo lubi, gdy każdego dnia chodzi w odmiennej sukience. Są albowiem sukienki na cienkich ramiączkach oraz na szerszych. Są także takowe, które posiadają wręcz krótkie rękawki.


1 2