Menu strony

Czy szelki męskie nadają się do smokingu oraz jak nosić je w mniej oficjalnych stylizacjach?

Żeby podtrzymać męskie spodnie, zakłada się szelki. Jest to tego typu składnik ubrania, który posiada nastawiane paski przypinane za pomocą żabek albo guzików. Na plecach paski tworzą krzyż oraz tworzą literę X albo Y.


Dzisiaj takie szelki można by kupić zarówno w opcji eleganckiej jak i w mniejszym stopniu oficjalnej.


Tego typu szelki męskie mogą znakomicie zastąpić zwykły pasek do spodni. Jednak są one bardziej wytworne niż pasek. Dzisiaj zazwyczaj nosi się pasek, a szelki zakłada na szczególne okazje. Maklerzy giełdowi noszą szelki w miejscu zatrudnienia. Można by je nosić dziś w dwóch wersjach: oficjalnej i na co dzień. Do stylowego garnituru szelki muszą być doskonale dopasowane do koloru marynarki i spodni. Są one również obowiązkowym dodatkiem do fraku, gdyż uwydatniają jego stylowy styl. Mogą być one wykonane z bawełny, gumy czy też skóry. Na jakiekolwiek specjalne okazje, dobrze jest dobrać Szelki posiadające guziki. Dzięki nim zarówno marynarka jak i spodnie od garnituru, będą prezentować się wyjątkowo.


witryna sklepowa


W przypadku codziennych stylizacji można by sobie pozwolić na więcej szaleństwa. Na co dzień warto łączyć przeróżne faktury. Jeżeli decydujesz się na koszulę w kratkę i czarne spodnie, prawidłowo jest wybrać do tego szelki w kolorze kontrastowym przykładowo brązowym. Na co dzień powinno się unikać jednolitych kolorystycznych połączeń z takiego powodu, że niespotykane dodatki nie będą uwidocznione i stracą swój urok. Dzisiaj szelki nakłada się nie jedynie do chinosów, ale również łączy się je z bawełnianymi koszulkami i kamizelkami. Szelki na spotkanie z przyjaciółmi lub do pracy dobrze, aby były zapinane na żabki. Szelki z guzikami można by wykorzystywać zarówno w stylizacjach codziennych jak i formalnych.


Więcej treści

Jaki szanujący się mężczyzna, nie chce jawić się gustownie?

Bielizna typu shapewear
Wielu panów nie bardzo troszczy się o to jak się przedstawia. Są jednak i ci, dla jakich wygląd zewnętrzny jest bardzo istotny. Chodzą regularnie do fryzjera a nawet do kosmetyczki.


Należy pamiętać, aby guziki przyszyć od wewnętrznej strony spodni. Należy jednak powiedzieć, że są one bagatelizowane. Są idealnym rozwiązaniem dla mężczyzn o kształtach okrągłych. Dzięki szelkom spodnie trzymają się na swym miejscu oraz nie zsuwają się z bioder.
2019/03/03, 07:34