Menu strony

Przesuszone włosy, zmęczona skóra na twarzy, to jeszcze nie koniec świata - współczesne kosmetyki śpieszą na ratunek

Na niewłaściwy wygląd włosów oddziałują rozmaite, mniej lub bardziej ekspansywne zabiegi do pielęgnacji. Dodatkowo, tak samo jak skóra twarzy i rąk, są ciągle narażone na wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych. Kiedy włosy robią się przesuszone, łamliwe a także podatne na wypadanie, dobrym sposobem staje się ich skuteczna odnowa.
Półka z kosmetykami do włosów
Nie dziwi zatem fakt, iż produkty przeznaczone do tego celu stają się bardzo prężnie rozkręcającą się grupą kosmetyków - włosy nad morze.

Kosmetyki do regeneracji oferowane są na rynku kosmetycznym pod różnymi określeniami: płukanek, pianek, odżywek czy też balsamów. W ostatnich latach bardzo popularną, chętnie wykorzystywaną formą preparatów kosmetycznych stanowią pianki. Kosmetyki te są wygodniejsze w użyciu, dają się łatwo i równomiernie zastosować.

W sytuacji bardziej zniszczonych włosów godne zaproponowania są balsamy lub odżywki pielęgnacyjne, które pozostawia się na kilka chwil, a następnie zmywa. Zimą należy poszukać emulsji do cery i ciała z zawartością masła karité (shea), które silnie natłuszcza i wygładza naskórek, a przy okazji jest również ekologiczną esencją promieniochronną.

Promienie słoneczne oddziaływają na naszą skórę całorocznie. Porą zimową słonko oddziałuje niezwykle intensywnie. Powinnyśmy więc nie zapominać o właściwej fotoochronie, ale nie tylko kiedy szusujemy na deskach. Również w trakcie spacerów pamiętajmy o posmarowaniu odsłoniętej skóry kremem z ochroną UV. Warto kupić preparat z wysokim filtrem, dlatego, że promienie słoneczne wysoko na stokach działają z dużo większą ostrością.

Klientka u fryzjerki
Pamiętajmy też o zabezpieczeniu delikatnej skóry na ustach i wokół oczu - . Korporacje kosmetyki profesjonalnej, pomyślały o paniach, dla których wygląd jest istotna ale mają mało czasu na pielęgnację i wyprodukowały tzw. „zabiegi bankietowe”. Ich głównym celem jest spowodowanie natychmiastowych i widocznych rezultatów: nawilżenie, wygładzenie i rozświetlenie skóry.

Ciekawym pomysłem mogą być też rozgrzewające kremy z dodatkiem imbiru, cynamonu lub - zobacz - chilli, które poprawiają ukrwienie skóry i pozostawiają na niej miły aromat. Gdy mamy ochotę na ciepłą kąpiel, powinno się dodać do wody kilka kropel olejku goździkowego, pomarańczowego lub grejpfrutowego. Ich pobudzający zapach zamieni kąpiel w mały zabieg spa.


Więcej treści

Odżywcza pomarańcza – Flower Water Orange

woda kwiatowa
Wszyscy kochają pomarańcze – ich soczyście słodki, niespotykanie orzeźwiający miąższ przez cały rok oczarowuje nas niepowtarzalnym smakiem i ożywczym aromatem. Przywodzi na myśl lato – spędzane w owocowych gajach egzotycznych krain, pełne owiewającej twarz lekkiej bryzy, niosącej ze sobą subtelną woń kwitnących drzew. Niezwykłą moc pomarańczowych kwiatów odkryła również kosmetyka – możemy z niej korzystać dzięki niepowtarzalnemu kosmetykowi ORGANIQUE – Flower Water Orange.
2020/06/13, 07:24