Menu strony

Najbardziej skuteczne naturalne metody na lepszą i zdrową skórę. Nasze maseczki są najlepiej działające na jesienno-zimowe miesiące

Niektóre okresy w roku, jak zima, jesień gwarantują złe doznania, jak popękana, sucha, przebarwiona skóra. Dzieje się tak, gdyż nasza odporność jest bardziej zużyta, a dodatkowo nie mamy konkretnej ilości witamin. Brakuje nam ich, uciekły niestety z latem i słońcem. Na szczęście można przezwyciężyć zbyt małą ilość witamin. Sprawdź, jak to zrobić.


Algi, maseczki
Poznaj nasze maseczki z witaminami. Można zawsze zakupić również tanie dermokosmetyki, ale możesz także popróbować w warunkach domowych. Na pierwszy rzut niech pójdzie witamina A. Jest to niezwykła witamina, która regeneruje i wygładza. Jest ona pomocna w procesie odnawiania się złuszczonego naskórka, ponadto zwiększa ilość kolagenu, wygładza i odmładza. Jesteśmy w stanie w warunkach domowych sporządzić swoją domową maseczkę z witaminą A. Jest bardzo prosta w przygotowaniu. Potrzeba nam świeżej brzoskwini i trochę jogurtu. Brzoskwinie musimy ugnieść i pomieszać z jogurtem, następnie taką mieszankę powinniśmy nałożyć na twarz i zmyć po 15 minutach.

Co do witaminy B to jest ona odpowiedzialna za warstwę ochronną. Jest to szczególnie korzystne dla kobiet ze skłonnościami do skóry, jaka robi się poszarzała. Witamina B dobrze walczy z tym niezbyt korzystnym zjawiskiem, jednakowoż dotlenia ją oferując zdrowy wygląd. Jesteś w stanie bez kłopotów przygotować maseczkę domową z witaminą B. Do tego potrzebny jest banan i łyżka miodu. Banana musimy ugnieść na gładką masę i dodać miód. Taką maseczkę należy nałożyć na mokre włosy, które w dalszej kolejności owijamy ręcznikiem, a po dwudziestu minutach spłukujemy je i myjemy. To prawdziwa regeneracja dla naszych włosów.


Na koniec witamina C, która poprawia koloryt skóry. Jej główne zalety to zminimalizowanie denerwującego trądziku, bardziej zdrowa cera i łagodzenie podrażnień. Jeśli chcemy wykonać maseczkę musimy przygotować około dwudziestu róży i pół szklanki wody. Owoce należy zalać wrzątkiem i pozostawić na dwadzieścia minut. Później odcedzamy wodę, natomiast z owoców przygotowujemy papkę. Kładziemy ją na twarz, ale nie może być ona gorąca. Maseczkę trzymamy 20 minut, a na samym końcu spłukujemy zimną wodą. Tak zrobione maseczki to gwarancja, że naturalnym metodami gwarantujemy sobie lepszą cerę i ogólne bardziej komfortowe samopoczucie.
2018/08/29, 14:39