Menu strony

Medalik szkaplerz - jego dokładne znaczenie oraz dzisiejsze wykonanie

Szkaplerz jest to nie mniej ni więcej kładziona na wierzch część okrycia habitu, używana do tej konkretnej pory w niektórych zakonach. Ma za zadanie otaczać ramiona, barki a także plecy posiadacza, posiadając jedynie otwór na głowę.
Wyposażenie


Bielizna korygująca


Historia tej konkretnej części odzienia sięga bardzo sporo lat wstecz, lecz nas interesuje dziś tak nazywany medalik szkaplerzny, który posiada za zadanie zastąpić szkaplerz z materiału.


Jak to łatwo się domyśleć, taki medalik szkaplerz o wiele wygodniej jest nosić aniżeli taki autentyczny, wykonany z konkretnego materiału.

Bardzo Ci się spodobał ten artykuł? Jeśli tak, to sprawdź też przydatne wpisy (https://www.zegarki.pl/pl/zegarki-meskie-lotus), które zawierają zbliżone informacje na publikowany tutaj temat - jeśli masz chęć, to zbadać kliknij tu!

Nie mniej jednak, niezależnie od tego, którą to formę się nosiło, czy też nosi, znaczenie typowo duchowe obydwu przedmiotów bywa dosłownie to samo. Na samym początku pokazania się owych medalionów były one wykonywane z metalu - co więcej, było to wymagane, podobnie jak to, iż jedna strona medalionu miała posiadać wizerunek Jezusa Chrystusa (wręcz obowiązkowo z Jego Sercem Najświętszym), podczas kiedy rewers medalika miał przedstawiać Najświętszą Dziewicę, z tym jednak wyróżnieniem, że jej "obraz" miał możliwość być całkowicie dowolny. Obecnie takie medaliki bywają produkowane z bardzo różnych materiałów (od napomkniętego metalu aż po najdroższe złoto) i przybierają niewiarygodnie przeróżne postacie i wielkości, dość często nawet mają formę swoistego "przenośnego obrazka w pełnym kolorze", zamiast takiego w pełni wygrawerowanego w konkretnym materiale.
Dobrze jest także jeszcze dodać, iż w uzależnieniu od tego co wybierzemy, za takiego rodzaju medalion zapłacimy od dosłownie kilku złotych po nawet i ponad kilkaset, choć te zwykle mają w sobie zarówno medalik, jak również łańcuszek i są zrobione z wielką dbałością o szczegóły.
2022/08/05, 08:05