Menu strony

Nieprzemijające reguły dobrych manier w modzie dla mężczyzn

Mówi się, że to dziewczyny mają obsesję na punkcie ewoluującej co sezon mody, podczas gdy faceci zazwyczaj nie przykładają zbytnio uwagi do własnego stroju. Okazuje się jednak, że moda męska też jest obostrzona przez pewne reguły, które składają się na dopasowany ubiór męski. Jednak w tym przypadku trzeba wspomnieć, że reguły te są sztywne od lat.

O czym ma pamiętać mężczyzna, aby nie popełnić ubiorowego faux pas?
Garnitur
W szczególności najbardziej zasadniczy jest porządny, niezabrudzony strój – ubrania zawsze winny być przeprane i wyprasowane. W przypadku koszul natrafia się kłopot – są niełatwe do porządnego uprasowania, poza tym nikt nie ma ochoty tego robić. Jednak czasami, przed ważnym spotkaniem, powinno się oddać koszulę do firmy oferującej usługę prasowania, żeby nie wstydzić się później swojego niechlujnego wyglądu.

Nie wolno także zapominać o ubieraniu odpowiedniego rozmiaru odzieży - warto poczytać. Nic nie wygląda bardziej kiepsko niż za duże koszulki, czy obwisłe spodnie. Wielu facetów ma problem z dopasowaniem stosownych elementów garderoby – zwłaszcza, jeśli każdy producent wrzuca na rynek trochę inaczej wyprodukowane ubrania, które w efekcie różnią się realnym rozmiarem pomimo tej samej rozmiarówki.

Wydaje się, że troszczenie się o schludność i adekwatny krój garderoby to przesada, ale faktem jest, że właśnie te podstawowe kwestie mogą zadecydować o końcowym rezultacie. Moda męska, podobnie notabene jak damska, cechuje się regułami, które są niezmienne od lat.

Każdy facet musi znać te podstawy, aby nie prezentować się zwyczajnie nieelegancko. Wielu mężczyzn ma problem z dobieraniem elementów stroju tak, żeby tworzyły one spójną całość, wzajemnie się dopełniały i były dobrane do okoliczności.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na ten temat, to sprawdź ten link - jest tu bardzo świeża wiadomość (https://www.gemeo.pl/szablon2/shop/698---agat.html) dotycząca tej tematyki.Zbyt decydujemy się na oryginalność zapominając jednocześnie, że często klasyka jest bardziej odpowiednia. Najważniejsze wpadki modowe wśród mężczyzn to zazwyczaj te związane z ubieraniem garnituru.
2020/07/16, 08:12