Menu strony

Perły są doprawdy pięknymi ozdobami, czy masz pojęcie, czym się wyróżniają?

Perła jest jednym z najpopularniejszych klejnotów stosowanych przy tworzeniu biżuterii. Posiada ona zastosowanie w różnego typu błyskotkach: koliach, klipsach, wisiorkach, jak także w ozdobach do włosów. Perła stała się synonimem elegancji, jest dodatkiem uniwersalnym i ponadczasowym, dzięki czemu nigdy nie wychodzi z mody. Warto dowiedzieć się na jej temat troszkę więcej, aby być świadomym, jakie ozdoby warto kupować.

Jak zdobyć perły?. Czy wiesz, jak powstają perły?

perły w biżuterii
Perła jest produktem naturalnym pochodzenia organicznego. Powstaje ona w muszlach małż i składa się z tego samego surowca co ich wnętrze. Perła rośnie w wypadku, gdy do środka przedostaje się maleńkie ciało obce, najczęściej ziarenko piasku. Wokół usytuowanego piasku tworzy się coś na kształt płaszcza ochronnego, jaki po upływie czasu przybiera postać perły. Perły spotyka się w licznych odmianach. Chociaż w salonach jubilerskich zazwyczaj widzimy perły okrągłe, w rzeczywistości rzadko powstają klejnoty o doskonale okrągłym kształcie. Różnorodna jest także kolorystyka pereł, klejnoty te są bowiem białe, różowe, żółte, szare, jak również mają różnokolorowe refleksy. Mnogie rodzaje pereł

Więcej treści

Sukienka – w jaki sposób dopasowywać do niej akcesoria, by strój był niezwykle atrakcyjny?

Kobieta w sukience
Sukienki są zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych strojów dla kobiet, bez względu na okazję. Na rynku dostępne są sukienki codzienne i wyjściowe, toteż bez żadnego problemu można odnaleźć najbardziej satysfakcjonujący dla siebie produkt.


Warto pamiętać, że perły dzieli się na naturalne, inaczej mówiąc wytwarzające się w środowisku naturalnym bez jakiejkolwiek ingerencji człowieka, jak również perły hodowlane. Poza tym podstawowym kryterium pojawia się także kategoryzacja według wód, w jakich powstają dane perełki: wedle tego kryterium perły (zobacz naszyjnik perły) są słodkowodne albo słonowodne. Najcenniejsze są rzecz jasna perły naturalne, zwane też prawdziwymi. Perły hodowlane i naturalne wydają się wizualnie takie same i jedynie bardzo wprawiony znawca potrafi je rozróżnić. Zazwyczaj jednak nie można naocznie stwierdzić, czy wskazana perła jest pochodzenia naturalnego, czy też hodowlanego. Do wykonania analizy wykorzystuje się metodę rentgenograficzną.

Do czego pasują naszyjniki z pereł?
Hodowla pereł intratnym interesem

Wzrastający popyt na perły spowodował, że ich hodowla okazała się dochodowym biznesem w różnych zakątkach świata. Trzeba pamiętać, że perły hodowlane to nie imitacja, to także naturalne produkty, z tym że tworzą się przy udziale człowieka. Współcześnie farmy pereł można napotkać w licznych zakątkach świata: w Japonii, Australii czy Azji Południowej. Hodowla pereł jest zajęciem długotrwałym i trudnym, ponieważ duża część otrzymanych pereł nie spełnia wymogów i nie nadaje się do zastosowania w jubilerstwie. Odwiedź
2018/06/22, 10:26