Menu strony

Jesienna ochrona narażonej na podrażnienia skóry – jakie wybierać kosmetyki i jak potęgować ich działanie?

Początek października to niefortunny czas dla delikatnej skóry twarzy i rąk. Jak o nią zadbać w czasie pierwszych chłodniejszych dni? Intensywne wakacyjne słońce przyzwyczaiło naskórek twarzy i dłoni do wysokich temperatur. Nagłe ochłodzenie może spowodować spierzchnięcie naskórka na dłoniach i niekomfortowe ściągnięcie na twarzy. Stosowne kosmetyki pomogą jednak głęboko odżywić skórę i chronić ją przed zacinającym wiatrem.

Krem brzozowy
Krem do rąk powinien zawierać przede wszystkim glicerynę i zestaw witamin A, E i F. Formułę jeszcze wzbogacą wosk pszczeli i olej arganowy . Krem do rąk dobrze jest wcierać w dłonie, kiedy tylko nadarzy się okazja - informacje. Zaraz po umyciu, po zmywaniu naczyń, sprzątaniu, po powrocie z pracy i obowiązkowo tuż przed położeniem się spać. Właśnie nocą skóra regeneruje się najintensywniej. Od czasu do czasu dobrze jest też nakładać grubą warstwę kremu i założyć rękawiczki z bawełny.

Resztki takiej maski można usunąć po kilku godzinach. Wybierając kremy do twarzy także należy przyjrzeć się składowi. Lepiej unikać substancji konserwujących i sztucznych substancji barwiących. Organiczne kosmetyki, wzbogacone witaminami i olejkami dużo efektywniej przysłużą się wrażliwej skórze twarzy. Najlepiej jest sięgnąć po specjalną formułę na chłodniejsze dni. Tego typu kremy do twarzy zawierają więcej składników nawilżających, dzięki czemu skóra uniknie wysuszenia.


Więcej treści

Kolagenowa profilaktyka przeciwzmarszczkowa

kobieta
Każdy z nas wie, że człowiek w siedemdziesięciu procentach składa się z wody. Kolejne trzydzieści procent naszego ciała to różne substancje organiczne, z których najliczniejszą jest kolagen - podstawowe białko budulcowe kości, ścięgien, chrząstek, zębów, a przede wszystkim skóry. Starzenie można opisać jako proces stopniowego ubywania kolagenu z ciała, z naszej skóry, która wraz z utratą kolagenu traci elastyczność i młody wygląd.
Kosmetyk warto jest wmasować jakieś trzydzieści minut przed opuszczeniem domu. Dzięki temu zacznie już działać, kiedy skóra zostanie narażona na chłodne powietrze. Jeśli, mimo aplikowania kremów, na twarzy wystąpi nieestetyczna wysuszona skóra, najlepiej ją usunąć za pomocą łagodnych peelingów. Najlepiej stosować te nawilżające, z gliceryną i wzmocnione o witaminę C.

Krem do rąk oraz kremy do twarzy to jednak niewystarczająco, by zagwarantować pełną ochronę skóry. Należy zadbać o jej odżywianie również od wnętrza. Można wspomagać się preparatami suplementującymi i zielnymi naparami, przykładowo z pokrzywy lub skrzypu. Choć to banał, należy także jeść wiele owoców i warzyw a także codziennie wypijać przynajmniej dwa litry wody mineralnej. Tu więcej: .
2020/01/01, 07:17