Menu strony

Jesienna ochrona narażonej na podrażnienia skóry – jakie wybierać kosmetyki i jak potęgować ich działanie?

Początek października to niefortunny czas dla delikatnej skóry twarzy i rąk. Jak o nią zadbać w czasie pierwszych chłodniejszych dni? Intensywne wakacyjne słońce przyzwyczaiło naskórek twarzy i dłoni do wysokich temperatur. Nagłe ochłodzenie może spowodować spierzchnięcie naskórka na dłoniach i niekomfortowe ściągnięcie na twarzy. Stosowne kosmetyki pomogą jednak głęboko odżywić skórę i chronić ją przed zacinającym wiatrem.

Krem brzozowy
Krem do rąk powinien zawierać przede wszystkim glicerynę i zestaw witamin A, E i F. Formułę jeszcze wzbogacą wosk pszczeli i olej arganowy . Krem do rąk dobrze jest wcierać w dłonie, kiedy tylko nadarzy się okazja - informacje. Zaraz po umyciu, po zmywaniu naczyń, sprzątaniu, po powrocie z pracy i obowiązkowo tuż przed położeniem się spać. Właśnie nocą skóra regeneruje się najintensywniej. Od czasu do czasu dobrze jest też nakładać grubą warstwę kremu i założyć rękawiczki z bawełny.

Resztki takiej maski można usunąć po kilku godzinach. Wybierając kremy do twarzy także należy przyjrzeć się składowi. Lepiej unikać substancji konserwujących i sztucznych substancji barwiących. Organiczne kosmetyki, wzbogacone witaminami i olejkami dużo efektywniej przysłużą się wrażliwej skórze twarzy. Najlepiej jest sięgnąć po specjalną formułę na chłodniejsze dni. Tego typu kremy do twarzy zawierają więcej składników nawilżających, dzięki czemu skóra uniknie wysuszenia.


Więcej treści

Najbardziej skuteczne naturalne metody na lepszą i zdrową skórę. Nasze maseczki są najlepiej działające na jesienno-zimowe miesiące

Dermokosmetyki od Lichtena
Niektóre okresy w roku, jak zima, jesień oferują złe doznania, jak sucha, popękana, przebarwiona skóra. Dzieje się tak, ponieważ nasza odporność jest bardziej zużyta, a dodatkowo nie mamy odpowiedniej ilości witamin. Brak ich, uciekły niestety z latem i słońcem. Na szczęście możemy pokonać zbyt małą ilość witamin. Sprawdź, jak to zrobić.
Kosmetyk warto jest wmasować jakieś trzydzieści minut przed opuszczeniem domu. Dzięki temu zacznie już działać, kiedy skóra zostanie narażona na chłodne powietrze. Jeśli, mimo aplikowania kremów, na twarzy wystąpi nieestetyczna wysuszona skóra, najlepiej ją usunąć za pomocą łagodnych peelingów. Najlepiej stosować te nawilżające, z gliceryną i wzmocnione o witaminę C.

Krem do rąk oraz kremy do twarzy to jednak niewystarczająco, by zagwarantować pełną ochronę skóry. Należy zadbać o jej odżywianie również od wnętrza. Można wspomagać się preparatami suplementującymi i zielnymi naparami, przykładowo z pokrzywy lub skrzypu. Choć to banał, należy także jeść wiele owoców i warzyw a także codziennie wypijać przynajmniej dwa litry wody mineralnej. Tu więcej: www.malinoweciasteczka.blogspot.com/2016/03/promocje-w-drogerii-internetowej.html.
2018/06/22, 10:26