Menu strony

Które z butów na lato warto posiadać w swojej szafie? W co zaopatrzyć się na lato?

Sezon letni nadchodzi szybkimi krokami. Pogoda na zewnątrz zachęca coraz częściej do tego ażeby z ciepłych, zimowych butów wskoczyć w lekkie oraz bardziej stylowe obuwie. Wybieranie letnich butów jednak dla części kobiet to wielka męczarnia. Wybór jest ogromny, a oprócz tego nie zawsze uda nam się nadążyć za aktualnymi trendami. Które buty dobrze jest posiadać w swojej szafie? Jakie na pewno się sprawdzą?

buty na koturnie
Szpilki to buty ponadczasowe. To znaczy, iż jeżeli zdecydujemy się na ich zakup, to na pewno będą na czasie dobrych parę sezonów. Już długi czas królują na ulicach miętowe szpilki. Dlatego oprócz standardowych w czarny kolorze, jakie są świetne niemal na każdą okazję, warto też mieć takie o nieoczywistym kolorze. Będziemy dostrzegani na ulicy, a stworzona stylizacja nie okaże się nudna. Wręcz przeciwnie, pozwoli nam to dodać trochę życia w taki normalny ubiór. Nawet proste jeansy rurki, będą doskonale wyglądały z tego typu szpilkami w modnym kolorze. Na lato doskonałe będą buty na koturnie. Już dłuższy czas są one wciąż widoczne na ulicach polskich miast jak i w popularnych urlopowych kurortach. Są to takie buty, jakie trochę przywodzą na myśl właśnie takie letnie wyjazdy. Każda z pań powinna mieć parę takich sandałów w szafie. Będą niezrównane zarówno jako letnie buty do chodzenia po ulicach nadmorskich miejscowości jak i świetnie sprawdzą się wieczorem, gdy chcemy poszaleć z koleżankami w pobliskim barze blisko plaży. Dlatego są to doskonałe wakacyjne buty, jakie koniecznie trzeba spakować do walizki na wyjazd. Kolejnym typem obuwia, które na pewno trzeba posiadać we własnej szafie są kultowe niemal już sandały. Pewnie paniom, które na co dzień nie przepadają za takim luźnym stylem nie mieści się ten pomysł w głowie.


Więcej treści

Pokaż mi swe buty – powiem Ci kim jesteś

Mój dziadek Władysław mówił, że „Prawdziwego mężczyznę można poznać po tym, jakie buty nosi”. I nie chodziło mu o to, jak kosztowne to buty były, raczej o to w jakim stanie mężczyzna swe obuwie utrzymywał. Bez względu na to, czy były to męskie buty wizytowe czy też zwyczajne robocze, buty mojego dziadka zawsze były wyczyszczone i gdy była taka potrzeba wypastowane. Nawet w największe śniegi czy błota po powrocie z pracy lub z przechadzki, nie ważne jak był zmęczony, czyścił codziennie swe męskie buty zimowe.

miętowe szpilki
Jednak opłaci się przekonać się do nich. Dobrze jest spróbować użyć ich do stylizacji nie tylko ze spodniami, ale również ze zwiewną sukienką. Będziemy zaskoczeni tym co osiągniemy. Stworzymy w taki sposób bardzo lekki strój na luzie. Sandaly na koturnie charakteryzują się tym, iż potrafią trochę odmłodzić wizerunek osób w średnim wieku. Wniosą trochę młodzieńczego stylu do tego naszego klasycznego, zachowawczego zestawu ubrań, które zakładamy zwykle. Ale letni okres to jest właśnie taki czas gdy opłaca się złamać rutynę i troszkę poszaleć. Postarajmy się aby było widoczne to w stylu naszego ubierania, iż nie jest to taki sam okres jak inne. Można poczuć się wtedy trochę swobodniej.
2018/05/09, 08:09