Menu strony

Dzięki narzędziom ogólnie dostępnym w sieci, przeciętny przedstawiciel społeczeństwa może skontrolować swój wskaźnik bmi

Prawidłowy model życia stał się pewien czas temu przewodnim tematem wielu reportaży tak w kobiecych kolorowych magazynach, jak i rozmów prowadzonych w ramach programów w telewizji. Przywykło się sądzić, że Polacy znajomością reguł np. zbilansowanego odżywiania raczej nie grzeszą. Niedużo lepiej jest w przypadku wprowadzania wiedzy w życie. Dobrze nam znane bywa zobrazowanie przeciętnego Kowalskiego, który wolne od pracy popołudnia spędza wylegując się plackiem przed telewizorem.

Mała dawka ruchu powoduje, że organizm człowieka szybko przybiera na wadze. O ile zbyt mała waga może być powodem utrapień, o tyle niepotrzebne dekagramy stanowią o wiele poważniejszy kłopot. Masa człowieka, która znacząco przekracza górną granicę stanowi zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Kto ma na uwadze swoją kondycję fizyczną i psychiczną, na pewno będzie dbał o to, aby licznik wagi nie przekraczał określonej normy. Nie lekceważ problemu - sprawdź odchudzanie z suplementem diety. Niezwykle pomocny w tej sprawie pozostaje tzw. wskaźnik bmi. To narzędzie dostępne na stronach internetowych pozwala określić, czy waga ciała pozostaje prawidłowa. Wystarczy umieścić w rubrykach wzrost i wagę, a także płeć. Po naciśnięciu przycisku oblicz, wirtualny kalkulator wyświetli na ekranie komputera informacje, czy waga danej postaci pozostaje odpowiednia do podanego wzrostu. Jeżeli wynik pozostaje daleki od tego prawidłowego, to wówczas należałoby się zastanowić nad zmianą systemu odżywiania i modelu życia. Taki alert będzie pierwszym sygnałem, że organizm domaga się znaczących zmian. Nadwaga jest powodem poważnych dolegliwości, w tym również tych określanych jako cywilizacyjne. Pośród nich znajdują się te, które bywają związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu krwionośnego, czyli na przykład zawał albo miażdżyca tętnic. Ludzie z nadmiarem dodatkowych kilogramów bywają również o wiele bardziej narażeni na cukrzycę. Rejestr chorób, na które może zapaść człowiek z nadwagą jest całkiem spora. Chociaż wśród nich znajdują się także te mniej poważne zaburzenia, to warto zadbać o smukłą posturę. Poznaj jak działa młody jęczmień na odchudzanie.


Więcej treści

Czy zabiegi modelowania sylwetki polepszają zdrowie człowieka, czy tylko dbają o jego estetykę?

otyłość
W bardzo wielu ojczyznach teraz promuje się zdrowy tryb życia. Zachęca się ludzi do zdrowego odżywiania czy uprawiania sportu. Niestety wielu ludzi źle się odżywiało. Można przyjrzeć się społeczeństwu amerykańskiemu, aby się o tym przekonać. Tam mieszkańcy często jedzą fast foody, co prowadzi do dużej nadwagi. To zagrożenie współcześnie stało się obecnym w Polsce, bo złe odżywianie i wiele godzin spędzonych przed Internetem przez młodych prowadzi do ich tycia. Z drugiej strony istnieje szereg metod usuwania tłuszczu, które są bezpieczne i skuteczne. Czy metody medycyny estetycznej mogą poprawić nie tylko wygląd, ale również stan zdrowia pacjenta? Czy metody modelowania sylwetki wyeliminują choroby wynikające z otyłości?

W rzeczywistości nigdy nie wiemy, kiedy waga naszego ciała niebezpiecznie przybliży się do górnej granicy określonych norm. Jeżeli internetowy kalkulator nie będzie podawał nazbyt niepokojącego wyniku, a wskaźnik bmi będzie mieścił się w akceptowalnych widełkach, to i tak należy pomyśleć o ekstra porcji ruchu na otwartym powietrzu lub o zjedzeniu gruszki zamiast wielkiej paczki prażynek
2019/06/04, 07:28