Menu strony

Stomatologia estetyczna: metody na zdrowe i śliczne uzębienie

Zdrowy, piękny uśmiech to marzenie każdego człowieka, niestety różnorodne przypadłości, błędy przeszłości oraz nieodpowiednia higiena jamy ustnej skutecznie mogą nas pozbawić kształtnych i białych zębów. Dzisiejsza stomatologia ma na to swoje metody.
zęby
Jeśli marzy nam się piękny uśmiech, ale nierówne zęby, lub zbyt duże odstępy między nimi sprawiają, że mamy kompleksy z powodu swojego uzębienia, przydatne okażą się aparaty ortodontyczne, dostępne w wielu rozmaitych rodzajach i potrafiące wiele zdziałać. Nie można ukrywać, że, zamontowanie takiego aparatu ma co najmniej dwa duże minusy: niemałą cenę oraz stosunkowo długi czas leczenia (wrocławska stomatologia zachowawcza), jednak efekty, które dzięki takiej kuracji można otrzymać, warte są wyrzeczeń. Aparaty ortodontyczne dostępne są w formie ruchomej albo stałej. W przypadku pierwszej z nich aparat zakłada się wyłącznie w czasie małej aktywności, czyli pomiędzy posiłkami oraz przed pójściem spać, w drugim przypadku – aparat przytwierdzany jest na stałe, na czas od 18 do 30 miesięcy. Można stosować aparaty u osób w każdym wieku, trzeba jednak mieć na uwadze, że im jesteśmy starsi, tym z większym trudem nasze zęby poddają się kształtowaniu, więc leczenie będzie dłuższe wzbogać swoją wiedzę o aparatach na zęby...


Więcej treści

Nie bój się gabinetu dentystycznego

Mały Pacjent u dentysty
To oczywiste, że zęby osoby są pewnego rodzaju wizytówką. Można się domyślać, że pewnie każdy by wolał być wartościowany nie przez wygląd, a przez pryzmat zalet osobowości, ale niestety trzeba akceptować rzeczywistość. Jest inaczej, większa część ludzi tworzy sądy o osobie na pierwszym wrażeniu.
1 2