Menu strony

Stomatologia estetyczna: metody na zdrowe i śliczne uzębienie

Zdrowy, piękny uśmiech to marzenie każdego człowieka, niestety różnorodne przypadłości, błędy przeszłości oraz nieodpowiednia higiena jamy ustnej skutecznie mogą nas pozbawić kształtnych i białych zębów. Dzisiejsza stomatologia ma na to swoje metody.
zęby
Jeśli marzy nam się piękny uśmiech, ale nierówne zęby, lub zbyt duże odstępy między nimi sprawiają, że mamy kompleksy z powodu swojego uzębienia, przydatne okażą się aparaty ortodontyczne, dostępne w wielu rozmaitych rodzajach i potrafiące wiele zdziałać. Nie można ukrywać, że, zamontowanie takiego aparatu ma co najmniej dwa duże minusy: niemałą cenę oraz stosunkowo długi czas leczenia (wrocławska stomatologia zachowawcza), jednak efekty, które dzięki takiej kuracji można otrzymać, warte są wyrzeczeń. Aparaty ortodontyczne dostępne są w formie ruchomej albo stałej. W przypadku pierwszej z nich aparat zakłada się wyłącznie w czasie małej aktywności, czyli pomiędzy posiłkami oraz przed pójściem spać, w drugim przypadku – aparat przytwierdzany jest na stałe, na czas od 18 do 30 miesięcy. Można stosować aparaty u osób w każdym wieku, trzeba jednak mieć na uwadze, że im jesteśmy starsi, tym z większym trudem nasze zęby poddają się kształtowaniu, więc leczenie będzie dłuższe wzbogać swoją wiedzę o aparatach na zęby...


Więcej treści

Nie bój się gabinetu dentystycznego

Mały Pacjent u dentysty
Nie od dziś wiadomo, że zęby osoby są pewnego rodzaju wizytówką. To jasne, że prawdopodobnie każdy by wolał być wartościowany nie przez wygląd, a na podstawie zalet osobowości, lecz niestety powinno się być realistą. Jest odwrotnie, większość ludzi tworzy sądy o człowieku na pierwszym wrażeniu.


Kolejną rzeczą – poza nierównym zgryzem – która zazwyczaj bardzo nas martwi, jest barwa naszego uzębienia, jak również kształt samych zębów. Te dwie rzeczy można naprawić, stosując bezpieczne oraz skuteczne licówki porcelanowe. To rozwiązanie jest bardzo chętnie stosowane przez różne sławy. Z jakiego powodu? Licówki porcelanowe wyglądają niezwykle naturalnie, więc nie da się rozróżnić ich od prawdziwych zębów. Są to cieniutkie nakładki, wykonane z porcelany, które nakleja się na zęby. Najczęściej stosuje się je tylko na parę najbardziej widocznych, przednich zębów, a ich odcień dobierany jest do barwy naturalnego uzębienia, które wcześniej poddane zostaje wybielaniu - odwiedź ten link. Licówki są bardzo trwałe, odporne na ubytki próchnicze i na przebarwienia, ich wytrzymałość szacuje się na około 15 lat. To błyskawiczny i komfortowy sposób, żeby olśniewać śnieżnobiałym uśmiechem, pozbyć się krępujących szpar między zębami oraz subtelnie skorygować kształt zębów.
2018/08/31, 16:12