Menu strony

Kobieca i elegancka latem

Słońce, złocisty piasek, palmy i egzotyczne krajobrazy. Tak wyobrażamy sobie nadchodzące wakacje. Podczas letnich miesięcy urlop może trwać niestety tylko około dwóch tygodni. Pozostałe dni to praca, spotkania biznesowe i uroczystości, na których najczęściej obowiązuje styl oficjalny.

Modne rękawki
koszule
Gdy słupek rtęci w termometrze idzie w górę, a w kalendarzu roi się od biznesowych spotkań, nieocenione są rozwiązania, które pozwalają na uczynienie biurowych uniformów znośnymi w trakcie upalnego lata.

Pozwalają na to zmysłowe rozcięcia na rękawkach, półgolfy czy różnego rodzaju wycięcia i przezroczystości. Eleganckie, koszulowe bluzki, które posiadają rozcięcia niekoniecznie na dekolcie, będą doskonale pasowały na oficjalne spotkania w upalne dni.Zamiast krawata
koszule
Wiele kobiet na wysokich stanowiskach wybiera klasyczne stroje, inspirowane elementami z męskiej garderoby. Krawaty, wąskie lub szerokie, są najbardziej pożądanie. Projektanci damskiej odzieży proponują zatem kobiece wydania: ozdobione kokardkami. Krawat nie jest jednak jedynym elementem zapożyczonym z męskiej garderoby. Podobnymi prawami rządzą się niektóre fasony marynarek, spodnie od garnituru czy mokasyny.Spódnica obowiązkowa
spódnica
Elegancka kobieta nie odmówi sobie noszenia szykownych spodni, ale latem z pewnością chętnie zamieni je na spódnicę. Proste, z podwyższonym stanem czy na szelkach, świetnie nadają się zarówno na biznesowe spotkania, jak i na wspólny wypad z przyjaciółką do miasta.

- Klasyka jest zawsze w modzie. My jednak proste spódnice, tzw. "ołówki", ozdobiliśmy ciekawymi motywami: kokardami, paskami i guzikami, tak, aby nasze kolekcje były wyjątkowe i jeszcze bardziej kobiece – mówi Piotr Pociecha, projektant i właściciel marki Figl.

Szyk i elegancja
Nawet latem, podczas upalnych dni, gdy jedynym ratunkiem jest klimatyzacja, a butelka z wodą staje się nieodłącznym towarzyszem, kobieta musi wyglądać elegancko. I choć kusa mini i sandałki wydają się najodpowiedniejsze na letnią pogodę, klasa i styl, muszą zostać zachowane. Elegancka bluzka, spódnica (zobacz również sportowe spódnice) i szpilki obowiązkowe.

Agata Syposz
Na podstawie danych z: Agencja PR Publicon
2019/03/03, 07:18