Menu strony

Czym nakryć głowę bobasa?

Czapeczka, kapelusik czy chusta – to okrycia główki, jakie w większości wypadków nabywamy dla oseska. Ale czy na pewno wiemy, kiedy które okrycie głowy zakładać? I na co zwracać uwagę w czasie sprawunków, by dobrze dopasować czapeczki niemowlęce? Dowiedz się, kiedy czapeczka jest niezbędna, a kiedy można jej dzidziusiowi nie wkładać.


Jeżeli skonfrontujesz Rozmiary główki dzidziusia z wielkością całego jego ciałka, prawdopodobnie zauważysz, iż jest ona nieproporcjonalnie wielka.


A jest tak stąd, iż to właśnie główką bobas toruje sobie drogę na świat. Jeszcze do niedawna obowiązywał obyczaj, by bobasom do czasu ukończenia trzech miesięcy życia wkładać czapeczkę w mieszkaniu. Dziś wiemy, iż nie ma takiej nieodzowności, a czasami jest to wręcz szkodliwe, bo dziecko leżące w czapce w domu, szczególnie w nagrzanym wnętrzu, jest w stanie się przegrzać. Można jednak zrobić odstępstwo i wkładać maleństwu czapeczkę po kąpieli, na jakieś pół godziny – jednakże wyłącznie wówczas, jeśli kąpiecie berbecia w nagrzanej toalecie, natomiast potem przenosicie do dużo od niej chłodniejszego wnętrza (nie ma zaś takiej potrzeby, gdy w łazience a także w pokoju jest taka sama temperatura). Powinna być to jednakże czapeczka cieniutka oraz lekka – najodpowiedniej uszyta z bawełny, jaka przepuszcza powietrze. Czapka (broel.pl) winna dobrze lgnąć do głowy, jednakże nie może być zanadto ciasna, by nie ściskała główki potomka.


Więcej treści

Polo o rozmiarze xxxl - czyli, bardziej duże rozmiary dla chłopaków dostępne w sieci

salon
Na pewno zastanawiasz się, czym dokładnie bywa napomknięte w temacie "Polo" - a więc, dla sporo osób spośród nas nazewnictwo kojarzy się wraz z jakiegoś typu grą, jednak nas dzisiaj interesują Koszulki pochodzące spod tego dokładnego szyldu, we wspomnianym powyżej Rozmiarze 3XL.


wnetrza-ze-smakiem.pl/rustykalna-sypialnia-jak-z-wiejskiego-dworku


W czasie werandowania albo na spacerze maluszek musi mieć opatuloną główkę.
1 2