Menu strony

Czym nakryć głowę bobasa?

Czapeczka, kapelusik czy chusta – to okrycia główki, jakie w większości wypadków nabywamy dla oseska. Ale czy na pewno wiemy, kiedy które okrycie głowy zakładać? I na co zwracać uwagę w czasie sprawunków, by dobrze dopasować czapeczki niemowlęce? Dowiedz się, kiedy czapeczka jest niezbędna, a kiedy można jej dzidziusiowi nie wkładać.


Jeżeli skonfrontujesz Rozmiary główki dzidziusia z wielkością całego jego ciałka, prawdopodobnie zauważysz, iż jest ona nieproporcjonalnie wielka.


A jest tak stąd, iż to właśnie główką bobas toruje sobie drogę na świat. Jeszcze do niedawna obowiązywał obyczaj, by bobasom do czasu ukończenia trzech miesięcy życia wkładać czapeczkę w mieszkaniu. Dziś wiemy, iż nie ma takiej nieodzowności, a czasami jest to wręcz szkodliwe, bo dziecko leżące w czapce w domu, szczególnie w nagrzanym wnętrzu, jest w stanie się przegrzać. Można jednak zrobić odstępstwo i wkładać maleństwu czapeczkę po kąpieli, na jakieś pół godziny – jednakże wyłącznie wówczas, jeśli kąpiecie berbecia w nagrzanej toalecie, natomiast potem przenosicie do dużo od niej chłodniejszego wnętrza (nie ma zaś takiej potrzeby, gdy w łazience a także w pokoju jest taka sama temperatura). Powinna być to jednakże czapeczka cieniutka oraz lekka – najodpowiedniej uszyta z bawełny, jaka przepuszcza powietrze. Czapka (broel.pl) winna dobrze lgnąć do głowy, jednakże nie może być zanadto ciasna, by nie ściskała główki potomka.


Więcej treści

Hurt odzieży Wólka Kosowska raduje się wielkim zainteresowaniem

bandana Stanteks
Jeżeli pragniemy posiadać gwarancję, że nabywamy najmodniejsze rzeczy i równocześnie, że nie płacimy za nie więcej aniżeli to konieczne, to musimy znaleźć hurtownie.


wnetrza-ze-smakiem.pl/rustykalna-sypialnia-jak-z-wiejskiego-dworku


W czasie werandowania albo na spacerze maluszek musi mieć opatuloną główkę.
1 2