Menu strony

Skąd się wzięła sezonowość w handlu detalicznym, czy warto korzystać z promocji odzieży i obuwia

Odpowiednie zaplanowanie zakupów może niekiedy dać sporo oszczędności. W pierwszej chwili pewnie wiele osób pomyśli, jakie będą różnice w tym, kiedy się co będzie kupować. Przecież bardzo duża liczba sklepów powoduje, że wydawać by się mogło wszystko, co będzie się chciało zakupić będzie do wyszukania. Pozostaje jednak pytanie, jak dużo trzeba będzie za to zapłacić, a także czy faktycznie zawsze się znajdzie to, co się szuka. Przykładowo jeżeli chodzi o odzież jest duża sezonowość, zależna od okresu. W lecie w sklepach panują przede wszystkim cienkie ubrania, spodenki oraz koszulki, za to w zimie ciepłe płaszcze, czapki, szaliki i rękawice.


ubrania
Są rzecz jasna miejsca które mają stałą ofertę, przykładowo ze spodniami czy swetrami, a także galanterią skórzaną typu saszetki, paski i portfele skórzane, lecz w sezonowych widać bardzo wyraźnie podział na różne okresy. I idą też za tym ceny, bo z reguły w końcówce danego sezonu, kiedy przychodzi kolejna pora roku, organizowane są różnorodne promocje, na jakich da się wiele produków kupić znacznie taniej - eleganckie portfele skórzane.


Sezonowość widoczna jest również jeśli chodzi o buty. Tu również dominują pory roku, i asortyment będzie się zmieniał zależnie od tego, jaki jest miesiąc. Ciekawe będzie to, że z jakiegoś powodu czas pojawienia się butów na konkretny sezon coraz bardziej się oddala od czasu, kiedy te buty dziecięce the north face faktycznie będą używane. Można często zauważyć, że już w pierwszych tygodniach listopada, kiedy jeszcze nikt nie myśli o śniegu, półki są pełne
ubrania
kozaków, śniegowców oraz ciepłych trzewików - dowiedz się więcej.

A na początku stycznia, kiedy właśnie rozpoczyna się zimna pogoda i trwać będzie przez kilka następnych miesięcy, już planuje się wyprzedaże tego asortymentu. Analogicznie jest z sezonem letnim, tu przykładowo sandały dziecięce birkenstock zakupić będzie można już w maju, za to w wakacje, gdy jednak ktoś chciałby sobie kupić jaką parę, będą już buty na jesień. Jednak dużą zaletą takich działań jest to, że podczas takich promocji i wyprzedaży można czasami upolować buty i ubrania rzeczywiście dużo tańsze.
2017/08/26, 09:44