Menu strony

Jak przeciwdziałać zwiotczeniu skóry twarzy?

Jak przeciwdziałać zwiotczeniu skóry twarzy?
Gdy skóra twarzy traci swoją witalność oraz sprężystość, policzki i podbródek stają się zwiotczałe – czas sięgnąć po skuteczne metody przywrócenia im elastyczności i zdrowego wyglądu. Nowoczesne technologie z zakresu medycyny estetycznej potrafią skutecznie zwalczyć te objawy.

Dlaczego skóra traci jędrność?
Skóra wiotczeje wraz z wiekiem, im jesteśmy starsi, tym bardziej traci ona naturalną jędrność i napięcie. Wiąże się to z coraz mniejszą aktywnością biologiczną komórek organizmu oraz ich powolniejszym procesem regeneracyjnym. Starzenie związane jest z osłabieniem poziomu kolagenu i elastyny, które z upływem lat zanikają.

Czy powyższa notka nakłoniła Cię do poszukania analogicznych? Jeśli tak, to kliknij ten link i poza tym sprawdź ponadto wypowiedzi na temat (http://uroczysko7stawow.pl/hotel/eko)!

Oprócz czynników genetycznych, na wiotczenie skóry wpływ ma także wiele innych aspektów, zewnętrznych i wewnętrznych. Szkodliwe działanie ma np. nadmierne opalanie, które powoduje fotostarzenie się skóry. Negatywne skutki powoduje również skażenie środowiska, niewłaściwa pielęgnacja, a także palenie papierosów. Inne czynniki powodujące utratę jędrności mogą być związane z nieprawidłową dietą i niedoborem witamin, brakiem aktywności fizycznej oraz nadmiernym stresem oraz zaburzeniami w gospodarce hormonalnej organizmu.

Jak przywrócić skórze piękny wygląd?
W celu przeciwdziałania utraty jędrności, należy odpowiednio wcześnie zadbać o profilaktykę. Przede wszystkim powinniśmy chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Ważne jest także stosowanie dobranych do potrzeb kremów przeciwzmarszczkowych – te z aktywnymi składnikami pomogą zredukować drobne bruzdy i niedoskonałości. Jeżeli problem się nasila i obserwujemy poważne zmiany, jak worki pod oczami, zwisający podbródek czy opadłe powieki, warto zastanowić się nad innymi metodami, które pomogą przywrócić nam gładką i jędrną skórę twarzy. Nowoczesne rozwiązania medycyny estetycznej umożliwiają nam skuteczną poprawę wyglądu skóry. - Najlepsze efekty możemy osiągnąć dzięki zabiegom dwufazowym, opartym na technologii elos. Pierwszy etap polega na jednoczesnej emisji światła o bardzo szerokim spektrum oraz prądu RF o dużej energii. Drugi z nich, to silne działanie za pomocą frakcyjnego bipolarnego prądu RF, który punktowo podgrzewa warstwy skóry – wyjaśnia Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej. - Zabieg wykonywany jest wzdłuż obszarów, które najczęściej tracą elastyczność: żuchwy, fałdy nosowo-wargowej, okołooczodołowej, brwiowej i nadczołowej, dlatego zapewnia kompleksowe ujędrnienie twarzy – dodaje ekspert firmy SHAR-POL. Dodatkowym atutem innowacyjnej metody jest niedługi okres rekonwalescencji.
Na podstawie danych z: Agencja Royal Brand PR
Wprowadził: Magdalena Biront
2020/05/24, 07:14