Menu strony

Włosy kręcone mogą prezentować się faktycznie atrakcyjne, jednakże wymagają nadzwyczaj troskliwej pielęgnacji

Włosy kręcone mogą wyglądać rzeczywiście efektownie, niemniej wymagają bardzo wzmożonej pielęgnacji, jako że najczęściej są zdecydowanie bardziej wymagające niż włosy proste. Zniszczone, szczotkowane na sucho loki zaczynają się puszyć, dzięki czemu cała fryzura traci swój kształt, dlatego osoby, które zostały obdarzone kręconymi włosami muszą wiedzieć, w jaki sposób je pielęgnować, by wydobyć ich potencjał.
loki
Co najważniejsze, warto sięgnąć po szampon do włosów kręconych (po więcej info kliknij). Ogólnie, wskazane jest decydować się na stosowanie tych kosmetyków, które zostały stworzone specjalnie z myślą o lokach. Szampon do codziennego użytku powinien być łagodny. Z reguły zalecane są świetnej jakości kosmetyki Loreal (Polecamy kremy na dzień). Marka ma we własnej ofercie nie tylko szampony, ale też maski oraz odżywki, jakie widocznie wspomagają odżywianie włosów. Włosy kręcone zazwyczaj są dosyć suche z natury, wobec tego regularne nawilżanie ma priorytetowe znaczenie dla ich kondycji. Ponadto, warto pamiętać, aby włosów nie czesać na sucho, jako że rozczesanie loków skutkuje trudnym do ułożenia puchem. Najlepiej, czesać je drewnianym grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, natychmiast po myciu, na mokro. Gdy włosy są naprawdę splątane, warto położyć odżywkę. (Nowość: ziołowe farby do włosów) Tym sposobem, po myciu loki ułożą się prawidłowo. Jest to praktyka powszechnie wykorzystywana przez osoby z kręconymi włosami. Grzebienia z drewna z kolei o wiele mniej niszczą włosy.


Więcej treści

A jaki sposób najlepiej nawilżać włosy?

Szczotka do włosów
Jeśli nasze włosy, mimo troskliwej pielęgnacji są wciąż pozbawione blasku przyczyną może być słabe nawilżenie.Przesuszone włosy to paradoksalnie bardzo powszechny problem. Stosując źle dobrane kosmetyki do włosów, pozbawiamy je naturalnego płaszcza ochronnego. W ten sposób włos szybciej łamie się i niszczy. Wiele klientek narzeka, że ich włosy prędko stają się sianowate. Jeśli dobrze je nawilżymy, pozbędziemy się tych problemów.Łatwiej też ułożymy dowolną fryzurę.
1 2