Menu strony

Kolczyki z bursztynu - czyli, biżuteria na każdą okazję, chociaż nie na każdziutką kieszonkę

Bursztyn to rodzaj kamyczka, który istnieje już od zarania dziejów. Bywa to rodzaj wyschniętej żywicy, którą to zapewne często będąc dzieciakiem widziałeś nie tylko na jarmarkach wraz z biżuterią, ale i na stoiskach, wewnątrz których były "nietypowe" przedmioty, wewnątrz których to nie posiadając problemiku wypatrzyliśmy kawałeczki pięknej skałki, a w nim zatopionego robaczka lub nawet jakieś malutkie zwierzę, które to wbrew pozorom może posiadać dziesiątki, setki, tysiące, a nawet miliony i miliardy lat.
buty


kobieta


Bursztyn jest to jednak dla wielu z nas w obecnej chwili biżuteria i to dokładnie na niej - a konkretnie na jej "dousznej" wersji - się dziś skupimy...


Jeżeli jeszcze się nie zorientowałeś, to już wyjaśniamy, że nasz dzisiejszy temat będzie poświęcony kolczykom, wraz z elemencikami bursztynowymi. Tego rodzaju kolczyki - oferta kolczyków z cyrkoniami - z bursztynu, to piękna ozdoba, którą jak prosto się zorientować noszą w szczególności dziewczyny, chociaż jak to wiadomo, istnieją różni ludzie, z tego powodu i niektórzy mężczyźni noszę ten konkretny rodzaj "błyskotek", dla nich jednak biżuteria z bursztynem głównie koncentruje się na bransoletkach. Wracając jednak do temaciku, kolczyki (www.e-sentiell.com/pol_m_Bizuteria-Srebrna_Bizuteria-dla-dzieci_Kolczyki-466.html) z bursztynu bywają doskonałe właściwie na każdego typu okazję - dobrze bywa jednakże pamiętać, iż tego typu przedmioty w ogóle nie bywają tanie.
Za małe kolczyki typu wkrętki, zazwyczaj zapłacimy od okolicy 50 złotych i wyżej, a zauważmy, że bywa to Naprawdę mały kawałek bursztynu, najczęściej osadzony w maleńkim kawałeczku sreberka. Im większy kawałek (i im mocniej "czyściutki"), tym możemy być pewni, że zapłacimy za niego bardziej dużo, nawet parę tysięcy.
2018/07/04, 18:16