Menu strony

W jaki sposób kupować maluchowi obuwie?

Pierwsze spacery na własnych nóżkach to nie lada wyczyn jak też satysfakcja. By nic w nich nie kłopotało, mały człowiek musi posiadać praktyczne buciki.


buty dziecięce
Najodpowiedniej, żeby pędrak po domu biegał w skarpetkach z podeszwą antypoślizgową, lecz na spacery będzie już potrzebował prawidłowo dobranych bucików. Rozmiar stopy bąka zmienia się w pierwszych latach życia o dwa rozmiary na rok.

Poszukujesz interesujących informacji na przedstawiany temat? Zapewne pod tym linkiem (https://www.artemed.pl/ortopedia-wroclaw/) odnajdziesz takie wiadomości, które będą dla Ciebie pasjonujące.

Dlatego co trzy miesiące dobrze jest sprawdzić, czy półbuty Bartek są jeszcze dobre.


Przed eskapadą do sklepu z malutkim dzieckiem wielu rodziców ma tremę. Nic zadziwiającego. Bo jak sprawdzić, czy maluchowi w wybranych przez mamę bucikach jest wygodnie? Roczniak lub nawet dwulatek nam tego nie zdradzi - półbuty bartek. Za to będzie badawczo rozglądać się po sklepie, wspinać na półki, rozsypywać wokół pudełka z butami. Skutkiem tego na zakupy powinniśmy iść w obstawie. Gdy ty będziesz wybierać wzór oraz rozmiar bucika, druga osoba zajmie się maluchem. W niektórych sklepach możesz poprosić zbywców o wsparcie w dobraniu obuwia. Czasami mają do dyspozycji nie tylko miarki, ale również specjalne przyrządy elektroniczne mierzące wielkość stópki i wskazujące poprawny rozmiar, a nawet model bucika. Starym wypróbowanym sposobem jest oznaczenie długości stópki dziecka na patyczku, jaki następnie w sklepie wkłada się do bucika.


Przy wyborze bucików dla malutkiego piechura musimy pokierować się kilkoma ważnymi wskazówkami. But powinien być dopasowany - prawidłowo trzymać stopę, jednakże nie krępować jej ruchów.


Powinien być o jeden cm dłuższy niż stópka dziecka, posiadać obszerne noski, elastyczny zapiętek a także plastyczną podeszwę -
2022/02/10, 07:18