Menu strony

Szukamy właściwego zespołu na przyjęcie weselne

Wybór zespołu weselnego jest niesłychanie ważną sprawą, ponieważ to właśnie muzyka i tworzący ją zespół odpowiadają za dobrą zabawę, tworzą klimat przyjęcia weselnego i świetną zabawę weselników. Przecie zupełnie inny nastrój panuje podczas podziękowań dla rodziców, inna w czasie oczepin, a to wszystko zwykle przeplata szaleńcza zabawa! Zatem umiejętności i wyczucie naszego zespołu weselnego powinny być ogromne.
wesele
Warto więc przyjrzeć się temu tematowi z bliska i bez zbytniego pośpiechu. A jest w czym wybierać! W internecie znajdziemy dużą ilość ogłaszających się kapel weselnych Dobór uzależniony jest w dużym stopniu od klimatu i miejsca w jakim nasze weselisko ma się odbyć. Inny zespół muzyczny wybierzemy - oferta zespołu muzycznego, jeśli nasze przyjęcie będzie miało miejsce w górskiej chacie a inną jeśli planujemy imprezę w „swojskim” stylu i wolimy muzę typu dico polo.


Więcej treści

Spędzanie w sposób aktywny wolnego czasu czyli co można robić z rodziną aby nie siedzieć bez przerwy przed jakimś ekranem.

dowolne
Zarówno dorośli jak i dzieci coraz bardziej się uzależniają od różnego rodzaju ekranów. W pracy często trzeba siedzieć przez wiele długich godzin przed ekranem komputera, po przyjściu do domu załącza się telewizor, a poza tym większość z nas posiada jeszcze jakiś telefon w kieszeni. Niestety wielu ludzi spędza w ten sposób każdą wolną chwilę, nierzadko rezygnując zupełnie z jakiejkolwiek aktywności. I konsekwencją takiego życia są najróżniejsze problemy z wagą, kiepska kondycja i pogorszenie swojego, a tak naprawdę bez żadnych problemów pogodzić można obie te rzeczy, czyli aktywny tryb życia i odpoczynek przed telewizorem czy komputerem. I wcale do tego nie trzeba jakiś wielkich pieniędzy, po sposobów na to, aby aktywnie spędzać wolne chwile jest mnóstwo, wystarczy tylko mieć na to ochotę. Jeśli ktoś ma dzieci, to warto z nimi robić jak najwięcej różnych rzeczy. Najmłodsi uczą się przez przykład, jeżeli ktoś od najmłodszych lat jeździć będą na rowerze, pływać czy też odwiedzać ciekawe miejsca, to zapewne im to pozostanie jak będą dorosłe. Z kolei jeśli wszyscy domownicy będą spędzać wszystkie wolne chwile przy jakimś ekranie, to można być pewnym, aby maluchy później miały inny styl życia niż to, co poznały w swoim domu.


Musimy przemyśleć ile pieniędzy z naszych funduszy przeznaczonych na cele weselne chcemy wydać na zatrudnienie zespołu weselnego. Wachlarz opłat jest zróżnicowany i uwarunkowany doświadczeniem członków zespołu, liczbą występujących w nim osób, no i rzecz jasna jakością oferowanych usług - kapela na wesele. Niewątpliwie zaznajomić się należy z portfolio interesującego nas zespołu (urywkami nagrań z wcześniejszych imprez), co jest niesamowicie pomocne w oszacowaniu nie tylko
wesele
artystycznych zdolności członków danego zespołu lecz też kompetencji organizacyjnych. Jeżeli członek czy członkowie zespołu będą mieli za zadanie pełnić rolę Wodzireja, oglądając portfolio zwróćmy uwagę, czy mają oni dobry kontakt z publicznością, czy umiejętnie prowadzą gry i zabawy oraz oczepiny (jeżeli takowe planujemy).

W następnej kolejności spotkajmy się z członkami zespołu aby omówić szczegóły. Zapytajmy o takie rzeczy jak na przykład o to, ile i jak długich przerw muzycy oczekują, czy pijają alkohol w czasie występów, jak ma wyglądać repertuar, oczepiny. Bezwarunkowo sporządźmy umowę, określmy jaka będzie forma płatności (gotówką czy przelewem), i nigdy nie płaćmy z góry całego wynagrodzenia!
2017/08/18, 06:32