Menu strony

Zastosowanie laserów w przemyśle i chirurgii estetycznej

Lasery to bez wątpienia najczęstszy gadżet bohaterów produkcji sci-fi. Na co dzień mają jednakże znaczne zastosowanie w życiu wielu osób – w zwykłej pracy i w czasie leczenia. Stosuje się je w czasie zabiegów medycyny estetycznej oraz w różnych gałęziach gospodarki. Laser CO2 wykorzystywany jest już od ponad pół wieku.

kliknij tutaj
Wytwarza snop oświetlenia, niewidzialnego dla oczu człowieka. Stosuje się go do likwidacji kłopotliwych włókniaków i naczyniaków, poszczególnych znamion, blizn oraz narośli. Zabieg jest nieskomplikowany i nie trwa długo. Choremu aplikuje się znieczulenie (sprzęt do makijażu permanentnego - Permanent24) regionalne, dlatego jest też pozbawiony bólu. Naskórek po zabiegu szybko się goi, podczas gdy blizny w zasadzie w ogóle się nie pojawiają.

należy pamiętać, że laser CO2 jest używany, nawet jeśli pacjentem jest maluch, kobieta w ciąży albo osoba o bardzo opalonej skórze - więcej na Zabieg nie jest jednakże sugerowany, kiedy w pobliżu zmiany znajduje się przykładowo opryszczka. W pozostałych przypadkach warto się zdecydować na tę metodę, przede wszystkim przez wzgląd na wysoką efektywność, bezpieczeństwo i względnie niewysoki koszt. Z kolei fiber laser ( www.royalclinic.eu/ ) znajduje szerokie użycie w różnych sektorach gospodarki.

Jest wyjątkowo powszechny w zakładach zajmujących się obróbką drewna, metali oraz tworzyw sztucznych. Fiber laser wyróżnia się swoją solidnością i starannością działania. Co więcej, nieustanne potrafi pracować nawet do 200 tys. godzin ,nie pochłaniając dużych ilości energii elektrycznej. Laser fiber jest bezproblemowy w użyciu, ale zarazem bezpieczny dla personelu firmy.

Fachowcy nie pozostawiają wątpliwości – przyszłość leczenia i gospodarki należy do laserów. Już dziś mają szerokie użycie w medycynie estetycznej. Za ich pośrednictwem, sprawnie i bezboleśnie możemy pozbyć się szpecących znamion. Zabieg ten przebiega sprawnie i nie powoduje krwawienia. Natomiast Fiber laser stosowany w przemyśle to nowoczesna technologia. Szybko i wydajnie zajmuje się obrabianiem metali i tworzyw sztucznych. Oszczędza energię elektryczną i charakteryzuje się wyjątkową precyzją.
2018/08/04, 07:16