Menu strony

Zastosowanie laserów w przemyśle i chirurgii estetycznej

Lasery to bez wątpienia najczęstszy gadżet bohaterów produkcji sci-fi. Na co dzień mają jednakże znaczne zastosowanie w życiu wielu osób – w zwykłej pracy i w czasie leczenia. Stosuje się je w czasie zabiegów medycyny estetycznej oraz w różnych gałęziach gospodarki. Laser CO2 wykorzystywany jest już od ponad pół wieku.

kliknij tutaj
Wytwarza snop oświetlenia, niewidzialnego dla oczu człowieka. Stosuje się go do likwidacji kłopotliwych włókniaków i naczyniaków, poszczególnych znamion, blizn oraz narośli. Zabieg jest nieskomplikowany i nie trwa długo. Choremu aplikuje się znieczulenie regionalne, dlatego jest też pozbawiony bólu. Naskórek po zabiegu szybko się goi, podczas gdy blizny w zasadzie w ogóle się nie pojawiają.

należy pamiętać, że laser CO2 jest używany, nawet jeśli pacjentem jest maluch, kobieta w ciąży albo osoba o bardzo opalonej skórze - więcej na lasertechnik.pl. Zabieg nie jest jednakże sugerowany, kiedy w pobliżu zmiany znajduje się przykładowo opryszczka. W pozostałych przypadkach warto się zdecydować na tę metodę, przede wszystkim przez wzgląd na wysoką efektywność, bezpieczeństwo i względnie niewysoki koszt. Z kolei fiber laser znajduje szerokie użycie w różnych sektorach gospodarki.

1 2