Menu strony

Jeszcze w XIX wieku prawdziwy dżentelmen nosił brodę lub choćby wąsa - w dzisiejszych czasach ta moda wraca

Kilkanaście lat temu ciężko było zobaczyć w Polsce mężczyzn z brodami. Gładko ogolone policzki były kryterium elegancji i dbania o swoją prezencję.


Obecnie już się to powolutku zmienia.


lasery


facet


Więcej treści

Obrączki - jak, gzie oraz kiedy ich poszukiwać?

Dziecko
Szukasz obrączek? Zobacz, jak wybrać te najlepsze!


Jeśli wielkimi krokami nadchodzi dzień Twojego ślubu, oczywiście jest to odpowiedni moment, żeby zacząć rozglądać się za obrączkami.


Broda u panów wraca do łask. Dziś bywa to coraz popularniejsze. Brodę mają nawet dyrektorzy dużych spółek oraz menadżerowie w koncernach. Zatem dłuższa broda nie jest kojarzona już tylko z drwalami. A że popyt generuje podaż, to w sprzedaży są kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji zarostu. Można wśród nich znaleźć szampony czy balsamy. Możemy również spotkać się z ofertami przycinania zarostu u męskiego fryzjera. Prawda, że zawód golibrody już nie istnieje, ale obecnie tworzy się nowa profesja - fryzjer, który potrafi przystrzyc brodę. I na tym się nie kończy, gdyż prawdziwy mistrz potrafi też zrobić odpowiednie zabiegi, aby włosy nie kołtuniły się i wyglądały idealnie. Niektórzy dżentelmeni oszaleli na punkcie tych zabiegów i są w stanie wydać na nie spore pieniądze. Sądzą, że prawdziwy facet powinien mieć brodę i kropka. Przez to, kochają wyjścia do fryzjera tak samo jak damy. Tylko że kobiety dbają o włosy na głowie, a mężczyźni o brodę. Jednak stopień zaangażowania w pielęgnację jest podobny.
1 2