Menu strony

Jeszcze w XIX wieku prawdziwy dżentelmen nosił brodę lub choćby wąsa - w dzisiejszych czasach ta moda wraca

Kilkanaście lat temu ciężko było zobaczyć w Polsce mężczyzn z brodami. Gładko ogolone policzki były kryterium elegancji i dbania o swoją prezencję.


Obecnie już się to powolutku zmienia.


lasery


facet


Więcej treści

Sprawne metody na dłuższą brodę

Facet z brodą
Broda u mężczyzn w wielu przypadkach powoduje, że panowie wyglądają bardziej męsko i luksusowo. Kobiety także nieraz zwracają uwagę właśnie na mężczyzn z brodą. Poza tym oszczędza się czas na powszednim goleniu i nie podrażania się skóry. Aczkolwiek, jeżeli zastanawiasz się nad zapuszczeniem brody, musisz wiedzieć, iż potrzeba na to trochę czasu. Z dnia na dzień na pewno nie zaczniesz posiadać kapitalnej, bujnej brody, dodatkowo pierwszy zarost zdoła wcale nie wyglądać tak rozbrajająco, jak byś pożądał. Powinieneś więc uzbroić się w cierpliwość.


Broda u panów wraca do łask. Dziś bywa to coraz popularniejsze. Brodę mają nawet dyrektorzy dużych spółek oraz menadżerowie w koncernach. Zatem dłuższa broda nie jest kojarzona już tylko z drwalami. A że popyt generuje podaż, to w sprzedaży są kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji zarostu. Można wśród nich znaleźć szampony czy balsamy. Możemy również spotkać się z ofertami przycinania zarostu u męskiego fryzjera. Prawda, że zawód golibrody już nie istnieje, ale obecnie tworzy się nowa profesja - fryzjer, który potrafi przystrzyc brodę. I na tym się nie kończy, gdyż prawdziwy mistrz potrafi też zrobić odpowiednie zabiegi, aby włosy nie kołtuniły się i wyglądały idealnie. Niektórzy dżentelmeni oszaleli na punkcie tych zabiegów i są w stanie wydać na nie spore pieniądze. Sądzą, że prawdziwy facet powinien mieć brodę i kropka. Przez to, kochają wyjścia do fryzjera tak samo jak damy. Tylko że kobiety dbają o włosy na głowie, a mężczyźni o brodę. Jednak stopień zaangażowania w pielęgnację jest podobny.


Należy również pamiętać, że jeżeli jakiś pan zdecyduje się na posiadanie zarostu, to dbać powinien o niego dość często, a nie wyłącznie raz na ruski rok. Zatem posiadanie brody jest dobre dla mężczyzn konsekwentnych w swych wyborach.
2018/01/05, 12:24