Menu strony

Kosmetyki naturalne przyjazne skórze

Życie ekologiczne, to istnienie świadome. Pomimo, że wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że Ziemia jest każdego roku niszczona przez różnego typu zanieczyszczenia, to nieliczni decydują się na trwanie w stylu eko. Staramy się nie szkodzić przyrodzie, dlatego wybieramy naturalne materiały, żywność wyrabianą bez chemicznych nawozów i kosmetyki bez chemii.

Tym bardziej, że są to kosmetyki coraz doskonalsze. Nie są to już proste ekstrakty z warzyw, czy owoców, lecz preparaty zawierające zestawy komponentów pochodzących z roślin, czy minerałów, wytwarzanych w skomplikowanych procedurach.

Więcej treści

Pożegnanie z tatuażem

Pożegnanie z tatuażem
Dla wielu jest oryginalną dekoracją ciała i wyrazem osobowości. Co jednak zrobić, gdy tatuaż się znudzi? Okazuje się, że współczesna medycyna estetyczna zna skuteczne rozwiązanie, jak w bezpieczny sposób pozbyć się niechcianej ozdoby.


naturalne kosmetyki
Naturalne kosmetyki do makijażu są idealne dla osób z delikatną cerą - naturalne kosmetyki do makijażu couleur caramel. W ich zestawie nie odkryjemy chemicznych składników zapachowych, czy kolorujących. Nie krzywdzą skóry, jedynie czynią, że jest porządnie nawilżona, odżywiona, rozjaśniona, zrelaksowana, niezmiernie miękka, aksamitna przez cały dzień. Mają gładką spoistość , jaka gruntownie się rozprowadza, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej powłoki na cerze. Są niezwykle efektywne, nie i podrażniają, nie uczulą. Posiadają przyjemny, subtelny aromat. I co ważne są przychylne otoczeniu i nie są badane na zwierzakach. W kosmetykach naturalnych każde surowce szkodliwe wymienia się komponentami naturalnymi. Przykładowo: .

kosmetyki ekologiczne
Kosmetyki naturalne bez konserwantów na ogół pakowane są w proste szklane pojemniki, lub metalowe tubki, które podlegają recyklingowi, i kartoniki z makulaturowego papieru. Niekiedy także ich zapach nie jest specjalnie ciekawy. A jednak zdobywają serca coraz to liczniejszej grupy pań, albowiem to głównie one kupują te kosmetyki. Kosmetyki ekologiczne są nie tylko przychylne cerze, ale dzięki technologii ich wyrobu bardziej skuteczne. Chodzi o to, ażeby uzyskać cząsteczki substancji aktywnych na tyle małe, aby zdołały one pokonać barierę naskórka i pobudzić procesy odnowy w głębszych powłokach cery. Zobacz: naturalne kosmetyki bez konserwantów.

Poza tym, funkcjonowanie kosmetyków naturalnych skupia się na przywróceniu równowagi w skórze i wsparciu jej rzeczywistych zadań, także regeneracji. Gwarancją naturalności kosmetyku jest certyfikat jednej z instytucji nadzorujących pełny proces wytwórczości.
2019/07/12, 07:12