Menu strony

Biokosmetyki, czy dobrze jest je stosować

Nazywane są różnie: naturalne, organiczne, biokosmetyki... Do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie naturalne składniki. Sporządzane są z roślin, olejków z nasion lub owoców. Mleko, śmietanka, jogurt, cukier trzcinowy, sok z owoców, i jajka są także częstym składnikiem kosmetyków naturalnych.


Kosmetyki Organique
Europejskie standardy mówią, aby kosmetyk naturalny w ponad 90 proc. składał się z substancji roślinnych. Ale też i one powinny pochodzić z upraw kontrolowanych. Taki krem nie powinien posiadać żadnych sztucznych barwników, aromatów czy też konserwantów, szczególnie pochodnych kwasu benzoesowego. To właśnie one zazwyczaj uczulają. Kosmetyki naturalne nie mogą mieć również SLS i SLES. Substancje te podrażniają skórę i zaburzają wydzielanie łoju i potu. I najważniejsze: zabrania się je testować na zwierzętach.

Aby produkować kosmetyki naturalne, nie potrzeba ogromnych zakładów chemicznych, nie potrzeba rozwiniętych technologii. Efektem ubocznym nie są stosy toksycznych odpadów, które tysiące lat będą zalegać w środowisku. Jeśli zależy nam na czystym środowisku, to nabywając te kosmetyki warto to uwzględnić.

Cóż spora część osób niesłusznie sądzi, iż kosmetyki naturalne nie dadzą nam tak spektakularnych efektów jak kosmetyki z dodatkiem chemii. Taki pogląd wynika z niewiedzy i działań marketingowych firm wytwarzających kosmetyki. Pamiętajmy, że szampon do włosów który mocno się pieni jest skutkiem zastosowania szkodliwych substancji pieniących, bez związku z właściwościami myjącymi. Piana jest wyłącznie uroczym, efektem który ma zadanie przyciągnąć ewentualnego konsumenta.
Jak wiele celebrytek pragniesz być eko? Zacznij sam produkować kosmetyki ekologiczne. To może być orzechowy peeling, cukrowa depilacja depilacja woskiem wrocław lub smakowita kawowa maseczka (kofeina idealnie ujędrnia i napina skórę).

Wybór balsamu również może być kwestią ideologii. Coraz częściej udając się do sklepu kosmetycznego pragniemy zaangażować się społecznie i udowodnić, iż leży nam na sercu ochrona zwierząt oraz świat, który nas otacza.
2022/05/02, 07:34