Menu strony

Świetne pomysły na niezapomniany ślub i oryginalne wesele

W obecnych czasach, kiedy ślub można wziąć w ”terenie” pod gołym niebem, i to w dowolnym miejscu na świecie, jakie tylko sobie wymyślimy, warto zatroszczyć się nie tylko o miejsce z pomysłem, ale też o nietypową oprawę tej uroczystości i zapadające w pamięć przyjęcie dla gości. Podsuwamy ciekawe pomysły!
para młoda w kościele
Przede wszystkim szalenie istotne jest, aby spośród wszystkich koncepcji, które mamy, wybrać te, które będą pasować do samego miejsca, na które się zdecydowaliśmy i do samej młodej pary. Przemyślmy, jakich gości chcielibyśmy mieć w tym ważnym dniu blisko siebie, czy w trakcie uroczystości bardziej będzie nam się podobał chór gospel czy kwartet smyczkowy na ślub, czy przygotować drobne upominki dla wszystkich przybyłych gości? Jeżeli jesteśmy blisko przyrody i ceremonia na skraju lasu lub pięknej łące w okolicy jakiegoś pensjonatu jest w naszym stylu, przyjęcie również można zorganizować w plenerze.

Więcej treści

Zagraniczny ślub - Rosnąca popularność ślubów za granicą

Ślub to jedno z najistotniejszych zdarzeń w naszym życiu. Pragniemy ceremonii zaślubin od najmłodszych lat. Przez późniejsze lata tworzymy w myślach obraz tego pięknego dnia, a kiedy ta niezapomniana chwila już tuż tuż, pragniemy, aby wszystko było perfekcyjne. Organizacja zaślubin oraz wesela to duże przedsięwzięcie.


Zorganizujmy wówczas delikatną, surową dekorację kwiatową, z przewagą bieli lub pasteli, ale bez dodatku plastiku. Kiedy ślub na plaży jest w naszym klimacie, celujmy w marinistyczne motywy - biały. zastawa w kolorze piaskowym będzie się pięknie prezentować na białym obrusie z błękitnymi, pasiastymi serwetkami rozjaśnionymi czerwienią i świecami z muszelkami. Pomyślmy wówczas też o przyjemnej dla ucha, ale nie narzucającej się oprawie muzycznej. Kwartet smyczkowy na ślub w miejsce dj-a lub zespołu będzie dobry, jeśli planujemy wysublimowane przyjęcie a nie imprezę na sto osób. Wtedy też klimat lokalu powinien być odpowiedni. Klasyczna, francuska restauracja zarezerwowana wyłącznie dla nas albo sala bankietowa przy hotelu powinny się sprawdzić.

Natomiast jeśli chcemy zorganizować swojską imprezę z charakterystycznym wiejskim stoiskiem uginającym się pod ciężarem smakołyków, zdecydujmy się też orkiestrę lub zespół, który wpisze się w upodobania naszych gości i zabawi ich do białego rana. Oczepiny o północy nie zawsze muszą mieć miejsce. Możemy odejść od tradycji i odważyć się na coś równie widowiskowego, ale bardziej wyszukanego. Para może wypuścić lampiony albo też otworzyć listy, które stworzyli jeszcze przed ślubem lub ofiarować sobie trzy rzeczy, przygotowane dużo wcześniej z myślą o kochanej osobie. Ślubne pomysły stają się coraz bardziej nowatorskie. Jeśli jedno z najważniejszych wydarzeń naszego życia ma być imprezą, którą wszyscy będą długo pamiętać nawet po latach, poradźmy się osoby, która zawodowo zajmuje się planowaniem tego typu imprez. Natomiast jeżeli jesteśmy kreatywni – oddajmy się tworzeniu i zaplanujmy sobie oryginalną uroczystość, w której będzie miejsce i na spełnienie oczekiwań gości, i naszych własnych.
2021/09/08, 10:20