Menu strony

Jak dobrać odpowiednie dekoracje kościoła?

Kościół to najważniejsze miejsce w trakcie uroczystości ślubnych. To właśnie tutaj, w Domu Bożym, młoda para przyrzeka być sobie wierną i żyć w miłości po kres swojego życia. Dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednią oprawę i wybrać naprawdę piękne dekoracje kościoła, aby nadać wszystkiemu niezwykłego klimatu. W jaki sposób zatem dobrać idealne ozdoby?


dekoracje kościoła
Kluczowym zadaniem jest dostosowanie dekoracji do charakteru świątyni. Inaczej przyozdobimy mały, urokliwy kościołek, inaczej zaś monumentalny budynek, który oczarowuje samym ogromem przestrzeni. Starsze kościoły wymagają bardziej konwencjonalnych ozdób, a w zbudowanych w nowoczesnym stylu świątyniach można sobie pozwolić na więcej możliwości i dużo bardziej śmiałe formy - .

Nie zapominajmy, aby trzymać się kolorystyki uzgodnionej w przewodnim motywie wesela. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na nawę główną, ponieważ tą drogą przemierzają młodzi, by powiedzieć sobie słowa przysięgi. Dobrze też udekorować krzesła, na których siedzą narzeczeni oraz ławki dla gości. Sprawdzą się małe bukiety, kokardy oraz lampiony, których blask fantastycznie rozjaśni wnętrze. Jeśli jednego dnia bierze ślub wiele par, najlepiej jest razem ustalić dekoracje, co zdecydowanie pomniejszy koszty. Inaczej zmarnujemy sporo czasu, gdyż pomiędzy ślubami może nie być zbyt dużej przerwy, a zdjęcie dekoracji i
Ślub w plenerze za granicą
umocowanie nowych może być pracochłonne.


Neutralna kolorystyka powinna usatysfakcjonować każdą młodą parę.

Spodobał Cię taki artykuł? W takim razie przeczytaj ponadto to, w tym miejscu również znajdują się tylko świetne informacje, które na pewno Cię zainteresują.

Tak samo jak prostota, która jest zawsze w modzie. Nigdy nie można przesadzać, identycznie jest w przypadku dekoracji, których nadmiar mógłby przesłonić nawet samą młodą parę, a to ona przecież powinna być w centrum uwagi. Dobrze też pomyśleć nad sypaniem kwiatów przez małe dzieci. Jest to niesłychanie urokliwy pomysł i pozwala wciągnąć w przygotowania także tych najmniejszych uczestników wesela.

Jeżeli nie mamy głowy do dekoracji i w zasadzie nigdy nie przepadaliśmy za aranżacją wnętrz, warto jest powierzyć to zadanie wykwalifikowanym kwiaciarniom, które wiedzą, w jaki sposób udekorować świątynię, aby podkreślić szczególny charakter ceremonii. A młoda para, korzystając z pomocy fachowców, może poświęcić oszczędzony czas na własne przygotowania i odetchnąć przed tą jedną z najpiękniejszych chwil w życiu.
2020/11/15, 08:17