Menu strony

W jaki sposób dziś zorganizować ślub swoich marzeń, żeby był on rzeczywiście długo wspominanym wydarzeniem?

Jednym z najpiękniejszych wydarzeń w życiu człowieka jest ślub, dlatego nie należy się dziwić, że Młoda Para najczęściej pragnie wszystko dopiąć na ostatni guzik oraz dopasować do posiadanych marzeń. Jak w takim razie zaplanować piękny ślub i nie zwariować? Jakie rozwiązania cechują się współcześnie największym zainteresowaniem?


zdjęcie z wesela
Świetną alternatywą jest na przykład ślub w plenerze Wrocław. Takie śluby są nadal w Polsce rzadkością, gdyż wiele osób wybiera ślub w kościele katolickim, który absolutnie musi odbywać się w świątyni. Rośnie jednak zainteresowanie ślubami cywilnymi, które od niedawna mogą odbywać się w wybranym przez Młodą Parę miejscu.

Atrakcyjne okoliczności przyrody są cudownym obramowaniem dla tej najistotniejszej w życiu przysięgi. Decydując się na ślub organizowany w plenerze np. gdzieś pod Wrocławiem
trzeba w szczególności zatroszczyć się o krzesła dla gości i dekorację dla miejsca, w którym stanie się razem z przyszłym mężem bądź żoną. W Internecie można odnaleźć obecnie bardzo dużo pomocnych inspiracji, wobec tego z pewnością każdy odnajdzie najbardziej zadowalające dla siebie rozwiązanie. Dobrze, jeżeli dekoracja ślubna będzie nawiązywała do motywu bądź koloru przewodniego ślubu. Oczywiście, należy być przygotowanym na to, że podczas ślubu plenerowego pogoda nie dopisze. Warto w związku z tym mieć w pogotowiu parasole dla siebie i gości. Opcjonalnie, można zdecydować się na ślub (ciekawe porady) w innym miejscu aniżeli sala ślubów w urzędzie. Do wyboru jest dużo opcji. Popularne są śluby w szklarniach lub bibliotekach. Dziś Młodą Parę ogranicza w zasadzie wyłącznie jej kreatywność.

W dodatku, koniecznie należy zatroszczyć się o wszystkie konieczne formalności. Absolutnie nie można zostawiać ich na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli planuje się ślub kościelny, ponieważ niezbędny jest kurs przedmałżeński, wizyty w poradni, w czasie których narzeczeni uczą się korzystania z naturalnych metod planowania rodziny i zaświadczenia potwierdzające odbycie sakramentu chrztu i bierzmowania. Zgromadzenie podobnej dokumentacji może zająć wiele czasu, dlatego wskazane jest zaplanować poszczególne czynności na kilka miesięcy przed planowaną datą ślubu. Najlepiej przygotować listę zadań oraz sukcesywnie wykreślać określone punkty, aby kontrolować przygotowania do ślubu.
2019/05/30, 10:53