Menu strony

Wesele – zacznij je organizować jak najwcześniej

Organizowanie wesela to jak najbardziej dość złożone i skomplikowane zadanie. Zwykle jednak czeka nas ono tylko raz w życiu, stąd też warto naprawdę się do niego przełożyć. Przecież każda para młoda chciałaby, aby dzień jej ślubu był przez wszystkich gości zapamiętany jak najlepiej. Aby tak było i aby zaoszczędzić sobie problemów, warto zabrać się za wszystko odpowiednio wcześnie.
Kiedy jest zatem odpowiedni moment, by zacząć planować? To zależy, jaki etap konkretnie mamy na myśli. Jeśli chodzi o rezerwację sal weselnych, to niektóre z nich musimy „zaklepać” już nawet dwa lata wcześniej.
Warto zatem z dużym wyprzedzeniem zacząć analizować, w jakim miejscu chcielibyśmy urządzić swoje przyjęcie weselne. Pozostałe kwestie możemy pozostawić na trochę później. Oprócz wielkości ważne jest również zlokalizowanie sali. Dobrze jeśli znajduje się ona w nieopodal kościoła. Jeżeli jest to jednak niemożliwe, weźmy pod uwagę, że niektórzy goście mogą nie mieć jak dojechać na miejsce. Dlatego przygotujmy dla nich potrzebny transport.
tort


Więcej treści

Fachowy catering na zakończone sukcesem przyjęcie weselne

Sala weselna
Aby wesele było udane niewątpliwie należy zadbać o bardzo dużo ważkich rzeczy, takich jak na przykład muzyka, właściwa sala weselna bądź catering. Catering na weselu jest ogromnie ważną rzeczą, ponieważ nikt z gości weselnych naturalnie nie będzie znakomicie się bawić, jeżeli jedzenie będzie niesmaczne czy będzie go za mało.


Od czego zatem zacząć? Na pewno od dookreślenia listy gości. Wpierw przeanalizujmy, na ile osób chcemy przygotować przyjęcie, a potem pomyślmy, kto powinien się znaleźć wśród naszych gości. Niektóre osoby będziemy musieli pewnie wykluczyć i nie będzie to łatwe. Dobrze mieć więc zapas czasu do namysłu.

Dopiero, kiedy będziemy już mieli tę listę gości, będziemy mogli podjąć inne istotne decyzje, takie jak chociażby wybór sali, czy też dookreślenie menu.tort - www.babie-lato.com/torty-na-zamowienie/Zastanówmy się, czy sporządzanie potraw powierzymy firmom zewnętrznym, czy spróbujemy chociaż częściowo wykonać to samodzielnie. Ta druga opcja z pewnością będzie tańsza. Dowiedzmy się także, czy w cenę sali wliczone są naczynia, sztućce, jak również pozostałe elementy zestawu, jak chociażby patera ceramiczna - czytaj o produktach firmy Garneczki. Wszystko to może nam się teraz wydawać drobnostkami, niemniej w rzeczywistości okaże się dość istotne.


Warto pamiętać, że dla wielu ludzi już ślub sam w sobie jest wyjątkowym przeżyciem i wiąże się z niemałą ilością stresu. Dlatego dobrze zatroszczyć się o to, żeby już zawczasu dopiąć wszystko na ostatni guzik. Dzięki temu, gdy nadejdzie ten najważniejszy dzień, nie będziemy zamartwiać się o takie drobiazgi, jak to czy aby na pewno znajdzie się patera dwupoziomowa (link, a zamiast tego skupimy się na naprawdę istotnych sprawach.
2020/02/05, 07:28