Menu strony

Niebanalna biżuteria

"Młody mężczyzna powinien mieć pojęcie o trzech rzeczach: winie, biżuterii oraz kwiatach" - tę sentencję usłyszałem będąc młodzikiem poszukującym swej drugiej połówki. Coś w tym jest, gdyż znajomość tych dziedzin znacznie ułatwia kontakty międzyludzkie, a wiadomo że aby znaleźć kogoś na takiego musimy wyjść do ludzi. W inny sposób po prostu się nie uda. Dobrze wychowany dżentelmen powinien kiedy niekiedy ofiarować swojej sympatii kwiatki.


Wiedza o biżuterii przyda się już w momencie w którym serduszko zabije nam silniej i będziemy w 100% przekonani że to ta jedyna. Dobrać pierścionek do preferencji oblubienicy wcale nie jest prostym zadaniem. Mimo pozorów Diament nie jest wyłącznym materiałem jubilerskim.

W sklepie jubilerskim możemy się zaopatrzyć w biżuterię stworzone z rozmaitych kamieni. Kwestię tę utrudnia jeszcze fakt, że często indywidualnym kamieniom przypisuje się specyficzne właściwości. Trudno stwierdzić czy tak jest naprawdę, jednakże niektóre panie zwracają uwagę na takie detale.

Przykładem może być Ametyst. Ów kamień jest szczególnie zalecany ludziom czynnym, gdyż podobno ma właściwości relaksacyjne. Kiedyś sądzono, że chroni przed pijaństwem. Osoby zainteresowane mistycyzmem ufają, że Ametyst jest w stanie oczyścić ze złej energii wnętrza w których pracujemy bądź w których mieszkamy. Nie jest łatwo zweryfikować podobne tezy, ponieważ są one niesprawdzalne, jednak jeżeli komuś drobiazg z jakiegoś kamienia szlachetnego pomaga, to dlaczego nie. A jeżeli ufność w naszyjnik z Ametystem ma zagwarantować nam harmonie i spokój to nie ma co walczyć z zakorzenionymi od starożytności hipotezami.


Naturalnie nie tylko narzeczeni nabywają biżuterię. Często szukamy po prostu podarunku dla bliskiej nam osoby z powodu rocznicy czy dlatego iż mamy taką wolę. Ponieważ Ametysty (wypatrz promocje) są jednymi z najbardziej docenianych kamieni z grupy kwarców pośród jubilerów, stanowią one istotny asortyment w propozycji firm kategoryzowanych w książkach telefonicznych jako hurtownia jubilerska . Biżuteria z kamieni szlachetnych aktualnie to nie tylko domena kobiet. Także mężczyźni gustują w tego typu akcesoriach (spinki do mankietów, przypinki do gajerów, a nawet naszyjniki.)
2018/09/08, 07:24