Menu strony

Ślubna moda damska – jaki strój powinna wybrać dla siebie Panna Młoda, by zyskać dzisiaj pewność, że stylizacja będzie zgodna z obowiązującymi trendami?

Sporo kobiet już od najwcześniejszych lat marzy o dniu swojego ślubu. Jest to bowiem podniosły moment, kiedy oczy wszystkich gości są zwrócone na Młodą Parę, ponieważ to oni są bohaterami tego wieczoru. Nie można się więc dziwić, że dzisiaj każda Panna Młoda stara się zaplanować swoją ślubną kreację w najmniejszych szczegółach. Jakie rozwiązania są obecnie modne?
Krótka suknia ślubna
Ciągle dużym zainteresowaniem cieszą się sukienki – księżniczki - więcej znajdziesz tu, a więc połączenie gorsetu z obszerną, tiulową spódnicą. Jest to polecane rozwiązanie dla kobiet wyższych i szczupłych.

Pod tym linkiem opublikowana jest podobna strona opisująca taką kwestię. Przeczytaj także inny świeży tekst (https://www.fiorino.eu/ekoTuptusie) na opisywany temat. On również jest godny polecenia.

Suknia jest na tyle królewska, że nie wymaga przeważnie większej ilości ozdobników. Zjawiskowo będzie się prezentowała ze skromną biżuterią oraz prostą fryzurą. Rzecz jasna, ważnym elementem stylizacji jest również welon. Do sukienek – księżniczek odpowiednie są welony długie.

Najczęściej, zasada dobierania welonu jest relatywnie prosta – im dłuższa sukienka, tym dłuższy welon. Dziś coraz częściej welon jest zastępowany przez fascynatory, woalki bądź wianki, jednakże dalej jest jednym z najpiękniejszych symboli zawierania związku małżeńskiego. Z jakiego powodu? Przede wszystkim ze względu na fakt, że w przeszłości welon miał chronić Pannę Młodą przed nieprzyjaznymi spojrzeniami. Jest on bardzo znakomitym dodatkiem. Coraz więcej kobiet decyduje się również na sukienki ze spódnicą w kształcie litery A, która wydłuża oraz wyszczupla sylwetkę. Ponadto, popularny jest fason sukienek – rybek, który maksymalnie opina biodra i uda, by zwężać się od kolan. Naturalnie, te sukienki są doskonałym rozwiązaniem dla wysokich oraz szczupłych Panien Młodych, ponieważ zazwyczaj „rybka” akcentuje wszystkie ewentualne minusy figury (kraina stylu).


Więcej treści

Kilka słów o modzie

Przychodzą cieplejsze dni, a wraz z nimi wietrzenie wszystkich szaf. Warto po długich zimowych miesiącach ogarnąć jej wnętrze i uaktualnić. Wkładamy głęboko wielkie swetry, wełniane rajtuzy i grube sukienki. Drugi kwartał roku to dni, gdy panują na pokazach i na ulicach sukienki.

Kobiety nie muszą zawsze decydować się na włożenie długich sukien, dzisiaj oferowane są też sukienki krótkie, z reguły w stylu lat 50 i 60, czyli mocno rozkloszowane. Trzeba jednak pamiętać, że do takiej sukienki należy dopasować odpowiednie obuwie, ponieważ często to właśnie ono staje się podstawowym elementem stylizacji. Reasumując, współcześnie każda przyszła Panna Młoda wybierze coś dla siebie, gdyż oferta salonów sukien ślubnych jest rzeczywiście bogata. Dostępne są różne fasony, kolory i zadowalającej jakości materiały.
2019/11/15, 07:32