Menu strony

Co-paking – rozwiązanie dla producentów

Producenci produktów żywnościowych, chemicznych oraz kosmetyków, jak również wydawcy prasy i fabrykanci i kolporterzy wielu istniejących na rynku produktów, często poszukują rozwiązań, które pozwolą z jednej strony usprawnić działanie przedsiębiorstwa, z drugiej strony – ograniczyć wydatki.


kosmetyki do pielęgnacji ciała
Dobrym pomysłem jest zamawianie pakowania produktów u zewnętrznego wykonawcy. Zagadnienie pakowania produktów jest wyjątkowo rozległe i obejmuje więcej spraw, niż tylko tradycyjne opakowanie danego wyrobu. Co-paking (szczegóły znajdziesz tu) to rozległa usługa pakowania przedmiotu, stosowana szczególnie w sytuacji, kiedy produkowane są zestawy promocyjne.

Świetnym przykładem wykonywania usługi są opakowania kosmetyczne (opakowania do kosmetyków na tworzone w okresie przedświątecznym. W sklepach znaleźć można wówczas wiele zestawów upominkowych, znajdujących się w eleganckich opakowaniach. Zanim firma pakująca utworzy z produktów zestawy, znajdują się one w kartonach zbiorczych.

W ramach co-pakingu można skorzystać nie tylko z usługi łączenia w komplety i przepakowywania. Większość firm oferuje również etykietowanie produktów, albo nawet kreację projektów opakowań. Dlaczego co-paking zewnętrzny jest tak przydatnym rozwiązaniem dla twórców wszelkich przedmiotów? Gdyby firma wytwarzająca chciała we własnych strukturach zajmować się pakowaniem posiadanych produktów, musiałaby stworzyć dodatkowe etaty, wynająć dodatkową przestrzeń i zakupić przydatne przyrządy i maszyny. Zlecenie usługi na zewnątrz to rozwiązanie ekonomiczne oraz oszczędzające czas. Takie rozwiązanie przydaje się szczególnie w gorących okresach sprzedaży. Upominkowe opakowania kosmetyczne obowiązkowe są w czasie poprzedzającym święta, Walentynki, czy Dzień Babci.

kosmetyki SPA
Okazji jest za dużo, a ogromne zainteresowanie produktami w tym czasie sprawia, że wytwórca i tak nie będzie potrafił przeznaczyć części czasu na organizację i kontrolowanie działu opakowań. Zlecenie tego zadania firmie usługowej okazuje się być najlepszym wyjściem z sytuacji. Aby jednak być całkowicie zadowolonym z wykonanej usługi, należy umiejętnie wybrać firmę pakującą. Na początku warto sprawdzić umiejętności oraz efektywność danego przedsiębiorstwa. Duże znaczenie ma oczywiście cena, jaką zapłacimy za usługę. Nie ignorujmy tematu położenia – bardzo oddalona od miejsca wytwarzania firma to kolejne koszty przewozu i problemy natury logistycznej.
2018/07/11, 15:55