Menu strony

Leukoszafir – jeden ze szczególnych tajemniczych kamieni szlachetnych, jakie znamy.

Utożsamiany z minerałem wiary i równowagi, uznawany jest od wieków za kamień opiekuńczy. Ametyst wschodni można nazwać władcą i panem kamieni szlachetnych, o którym wiedza tajemna mówi, że może leczyć i uszczęśliwiać człowieka. Tkwi w nim skryta sekret klejnotu mądrości, a wtajemniczeni nazywają szafir kryształową pieczęcią niebios. Szafir jest klejnotem uczonych: daje świeżość umysłu, wytrwałość oraz pogodę ducha.

pierścinki od jubilera
Do dzisiaj jest pożądanym okazem narzeczonych, chroni bowiem przed niedolą i niewiernością. Może być również amuletem małżeńskiego spełnienia, jak w buddyzmie, gdzie oznacza ład, bliskość i trwałość. Akwamaryn wschodni jest więc wszechstronnym lekarstwem przeciwko wszelkiej niedoli człowieka. Dla ludzi, których zmagania zdążają w kierunku pracy nad siłą ducha, szafir - hiperłącze do strony - będzie najwierniejszym przyjacielem i mądrym doradcą, gdyż daje on czystość myśli, błyskotliwość, możliwość wspanialej intuicji, altruizm, pokorę, wytrwałość w osiąganiu celu i wewnętrzny spokój.

ozdoby od jubilera
Nie często występuje w warunkach naturalnych, jest bardzo poszukiwany ze względu na swą unikalność. Kusi swoim niespotykanym pięknem. Najbardziej pożądane są szafiry jubiler o barwie bławatka, barwy takie mają brylanty z Kaszmiru, Birmy i Tajlandii. Jaśniejsze kamienie pochodzą ze Sri Lanki, a te bardzo ciemne znajduje się w Australii. Szlachetne odmiany są przeźroczyste i mogą mieć rozmaite barwy. Szmaragd czerwony, bądź różowy nazywany jest parandżą, bezbarwny - leukoszafirem, o odcieniu niebieskim szafirem a zielony szmaragdem. Trwanie tego klejnotu przy człowieku, niweczy złe wpływy ciał niebieskich, wynikające z niekorzystnego układu planet. Ten piękny kamień w kolorze jasno i ciemno błękitnym, pisarze porównywali do otchłani morskich i do głębi ciemnoniebieskich oczu kobiecych.

Wspaniale współgra z tymi ostatnimi, uwydatniając subtelną urodę. Nic więc dziwnego, że szafiry są chętnie używane przy wytwarzaniu złotej i srebrnej biżuterii w formie pierścionków, obrączek, kolczyków, zawieszek czy bransoletek. Kamień ten przyniesie spełnienie i powodzenie życiowe osobom urodzonym pod znakiem zodiaku Byka, Panny, Wagi, Strzelca, Wodnika oraz Ryb. Najbardziej znanym przedstawicielem swojego rodzaju jest Logan Sapphire, drugi co do wielkości szafir kaszmirski na świecie, znajdujący się w muzeum w Waszyngtonie. Ma 423 karaty i jest otoczony 20 brylantami. Jest przepiękny. Niewątpliwie szafir to najcenniejszy, najbardziej pożądany i najładniejszy klejnot kolorowy. Obecnie konsumenci wymagają od sprzedawców biżuterii, fachowej wiedzy na temat sprzedawanego produktu. Wobec tego aby funkcjonować na rynku i wzbudzać ufność nabywców biżuterii, każda składnica jubilerska, złotnik i właściciel sklepu jubilerskiego powinien mieć podstawową wiedzę na ich temat.
2022/08/03, 08:34