Menu strony

Co to jest oksydacja oraz do jakiego celu służy czynność rodowania srebra?

Zazwyczaj stosowaną w jubilerstwie próbą srebra jest taka o wartości 925. Posiada ona ok. 7% dodatku odmiennego stopu, np. miedzi, ponieważ czyste srebro, a zatem to o próbie 999 jest nieco za miękkie, aby produkować z niego biżuterię.


Dlatego też jeżeli kupimy jakiś stworzony ze srebra produkt, upewnijmy się, jakie dokładnie posiada on cechy.


Chodzi o to, że srebro próby 925 posiada tendencję do utleniania, czyli oksydacji. Jeśli więc zakupimy np. srebrny łańcuszek i pragniemy, aby zawsze pięknie lśnił, dobrze byłoby poddać go zabiegowi rodowania. Zapobiegnie on ściemnianiu się łańcuszka. Jeżeli jednak należymy to ludzi, którzy preferują ciemniejsze srebro, gdyż chcielibyśmy, żeby prezentowało się jak starsze, to celowo wykonany proces utleniania byłby wskazany. Najczęściej jednak taki łańcuszek to jedynie część jakiegoś naszyjnika. Mógłby posiadać on dodatkowo pewien medalik albo inną ozdobę, np. w postaci szlachetnego lub sztucznego kamienia. W branży jubilerskiej bardzo często stosuje się cyrkonie lub diament.


Dziewczynka


Więcej treści

Jaka jest najbardziej korzystna odzież męska XXL oraz gdzie powinna być ona zawsze obecna?

odzież męska xxl
Okres zimowy to doskonała wymówka do ograniczenia swej aktywności fizycznej. Po prostu żadnemu człowiekowi nie chce się wychodzić na mroźny dwór. Po co? Gdy w okresie letnim będzie cieplej, to będę trenować - myśli większość ludzi.


Kupno tego łańcuszka to doskonały pomysł na upominek, bez względu na wiek osoby obdarowywanej. Przykładowo podarowanie eleganckiego etui, we wnętrzu którego jest piękny naszyjnik z np. Cudownym Medalikiem, to doskonały upominek na Pierwszą Komunię dla każdego dziecka.
1 2