Menu strony

Dlaczego zapachy tak działają na nasze samopoczucie? Na czym polega aromaterapia?

Eteryczne olejki są dość często stosowane w aromaterapii, lecz nie jedynie. Preparaty z olejkami eterycznymi nie tylko odpowiadają za pielęgnację, bo ich naturalne aromaty rewelacyjnie wpływają na nasze samopoczucie.
zapach jaśminu


Każdy może to docenić, więc warto zdecydować się na nie w kąpieli lub w czasie masażu.


aromaterapia


Aromaterapia (secret-soap) to bez wątpienia wSPAniałe, pachnące ziołami i kwiatami olejki eteryczne. Dzisiaj jednakże aromaterapię jesteśmy w stanie przenieść do swojego mieszkania, gdyż tego rodzaju cudowne olejki są zawarte w płynach do kąpieli, balsamach do ciała czy żelach do mycia twarzy. Lecznicze olejki eteryczne bezproblemowo uzyskać z różnorodnych części roślin, mamy więc zapach jaśminu, (kliknij w link) korzeni lub nasion. Każdy z nich charakteryzuje się antyseptycznymi właściwościami, niektóre z nich orzeźwiają, pobudzają do działania, ulepszają nastrój, wpływają bardzo odprężająco.


Jeszcze następne z nich są pomocne w zasypianiu, rewelacyjnie łagodzą różne bóle, to afrodyzjakami. Jak wiec widzimy, wybór jest świetny i tylko od nas jest zależne, jaki stan chcemy wywołać.

Czy masz wątpliwości w odniesieniu do opisywanej kwestii? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i poznaj informacje na prezentowane zapytanie - na pewno będą one niezwykle interesujące.

Kąpiel to bardzo przyjemna forma aromaterapii, jaka ma wpływ na nasze wszystkie zmysły, ponieważ ciepła woda powoduje, że aromat jest naprawdę intensywny. Dzięki czemu można dodać sobie energii lub łagodnie rozluźnić ciało. Olejki, które dodawane są do kąpielowych kosmetyków, nie rozpuszczają się w wodzie, tak więc cały czas unoszą się na jej powierzchni. Zobacz również .


Olejki są też idealne do masażu.
Za pomocą olejków eterycznych możemy połączyć plusy fizykoterapii z korzyściami, które płyną z wdychania i wcierania przez skórę wonnych esencji. Perfekcyjnie rozluźniają mięśnie, ulepsza się również krążenie krwi.
2020/03/03, 08:39