Menu strony

Sztuka rozsyłania zaproszeń na ślub i dziękowania zaproszonym

Wesele nie może się odbyć bez licznego grona znajomych. Z pewnością masz już od tygodni sporządzoną listę bliskich, którzy dostaną zaproszenie. W związku z tym warto wreszcie zaprosić familię i znajomych na największą w życiu uroczystość. Jednak jak to zrobić?


Wydawałoby się, że to proste – iść na pocztę czy wręczyć zaproszenie i już, po kłopocie. Jednak jeśli pragniesz zrobić dobre wrażenie i nie chcesz nikogo nie urazić, dobrze jest trzymać się reguł dobrego wychowania. Jak wręczać zaproszenia na ślub zgodnie z zasadami savoir-vivre?

Po pierwsze, warto samodzielnie wręczać własnoręcznie robione zaproszenia. Dawniej panowała taka twarda reguła, która dotyczyła wszystkich gości. Aktualnie raczej stosuje się wysyłanie pocztą, jednak nadal część zaproszeń warto wręczać osobiście. Dotyczy to przede wszystkim do bliskiej rodziny, jak i również do kluczowych gości.

Kolejna kwestia to termin dawania zaproszeń. Pamiętaj, że zapraszani muszą również przygotować się do wesela, a więc nie może być mowy o zapraszaniu na parę dni przed weselem. Minimum to trzy tygodnie przed ślubem, a wskazane są trzy miesiące. Wtedy wszyscy zdążą sobie poukładać grafiki tak, by dali radę dojechać na czas. Co więcej, pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić zaproszenie, aby znaleźć ewentualne błędy. Zaproszenie należy włożyć górą do koperty i - co ważne - zostawić kopertę otwartą – oczywiście nie dotyczy to wysyłania pocztą.

Stosunkowo świeżą tradycją, jednak bardzo miłą, jest również podziękowanie dla gości weselnych. Możesz to zrobić na różne sposoby. Często pary młode oferują gościom drobny poczęstunek, np. niewielką paczkę słodkości ze zdjęciem młodej pary. To prezent, który można zabrać do domu jako pamiątkę. Podziękowanie możesz również wysłać pocztą, tak samo jak zaproszenie i dołączyć do niego np. fotografie czy film (zobacz również limitowana kolekcja gadżetów erotycznych) ze ślubu.
2020/04/21, 07:39