Menu strony

Jak kozaki oficerki przestały bywać zwyczajowo męskim oraz wojskowym obuwiem

Jeszcze kilka lat temu służba militarna była obligatoryjna. Nastolatkowie wkładali stosowny uniform, który wedle powiedzenia działa niczym magnes przyciągający kobiece spojrzenia. Paramilitarne szyki nie bywają oczywiście zarezerwowane tylko i wyłącznie dla mężczyzn. Panie także mogą wstąpić do wojska i prezentować się jak poborowi, a dokładniej, żołnierki. Jeśli którejś z nich z lufą dubeltówki jednakże do twarzy nie jest, wybierze mniej skomplikowane rozwiązanie: pójdzie do sklepu i kupi sobie skórkowe kozaki oficerki.
kozaki
Jak sama nazwa określa wspomniane wyżej kozaczki nawiązują swoją aparycją do obuwia noszonego przez oficerów. Takie fasony super sprawdziły się w plutonie, gdzie pogoda pod psem nie miała wpływu na częstość ćwiczeń czy działania wojskowe. Głębokie kałuże, grząskie tereny, połacie błota, nieubite dróżki, dziurawe drogi - to tylko nieliczne wyzwania, jakim musiały sprostać żołnierskie buty (zobacz tutaj). Grubsze niż zwykle podeszwy, niewielki kwadratowy obcas, wytrzymała skóra i wreszcie charakterystyczne, wyniosłe cholewy - cała grupa wspomnianych składników skutecznie chroniła stopy i kończyny dolne oficerów, nawet jeśli nie byli oni tak bardzo wystawieni na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych jak niepozorni szeregowcy.


Więcej treści

Nowe wzory pięknych botków H&M dostępne już w sklepach w niesamowitych cenach.

Nowa kolekcja, jaką już jakiś czas temu przygotował sklep h&m, będzie obfitowała w szczególnie dużo uniwersalnych rodzajów butów, jak np. botki h&m. Szwedzka firma odzieżowa zadziwia całą klientelę szeroką gamą ofert, szczególnie dział dla młodzieży oraz dziecięcy cieszyć się mogą sporą popularnością wśród klientów. Bardzo ciekawa oferta na wiosnę 2013, a szczególnie botki h&m są zdecydowanym hitem nadchodzącego sezonu. Uwielbiający modę oraz zorientowani wśród najważniejszych trendów na pewno wyszukać mogą coś dla siebie, gdyż sklep h&m przyłożył się przede wszystkim do najbliższego, ciepłego okresu w modzie.


Moda z zasady jest niezwykle agresywna. Szuka inspiracji we wszystkich dziedzinach ludzkiego życia. Nic dziwnego, że elementy typowe dla żołnierskiego umundurowania szybko zostały wykorzystane przez stylistów. Buty o takiej proweniencji kupią jednak tylko wybrane przedstawicielki płci pięknej.

kozaki
Kozaki oficerki założą przedstawicielki płci pięknej śmiałe i te, które nie cierpią słowa sprzeciwu. One nigdy nie powracają do domu objuczone reklamówkami jak dromadery ani nie oddają chłopu ostatniego niezajętego miejsca parkingowego na placyku pod zatłoczoną galerią handlową. W sytuacjach kryzysowych potrafią silnie tupnąć swoim oficerskim obcasem i zaprowadzić porządek z sił zbrojnych rodem.

Kozaki oficerki, aby przypodobać się damom, musiały przejść delikatną metamorfozę i nieco złagodzić swój surowy, wojskowy wygląd. Tradycyjnie umieszczanymi ozdobami są dodatkowe posrebrzane klamerki, wyeksponowane, ciężkie zapięcia albo naszywki z okrągłych, stalowych blaszek (). Dopiero w takim kształcie będą mogły ozdabiać kończyny dolne damy w czasie wyjątkowych chwil jej egzystencji, czyli na pewno pierwszej schadzki czy pierwszej studenckiej prywatki.
2020/10/03, 08:38