Menu strony

Jak będzie przygotowane Twoje przyjęcie weselne?

Dawniej wesela odbywały się zwykle w domu panny młodej. Z racji na zbyt małą ilość pomieszczeń, z chałupy wynoszono wszystkie meble, zostawiając tylko stoły i ławy. Jedna izba przeznaczona była na jedzenie, natomiast drugie pomieszczenie organizowane było z myślą o tańcach.

Sala weselna
Gdy było za mało miejsca aby zmieścić wszystkich zaproszonych na wesele - przeczytaj więcej o DJ na wesele Zielona Góra: http://www.djhektor.pl/ -, tańce przenoszono do domu sąsiadów. Dzisiaj narzeczeni bardzo często decydują się na ślub i przyjęcie weselne z dala od rodzinnego domu. Wówczas, temat noclegów dla gości, staje się głównym problemem do rozwiązania. W takim przypadku trzeba już na etapie poszukiwania miejsca na wesele, rozważyć taki obiekt, który będzie miał miejsca noclegowe dla gości.

Więcej treści

Ciastka, batony i torty – wszystko to zachęca swym wyglądem i zapachem, a jeden gryz sprawia, iż nie jesteśmy w stanie się im oprzeć

Tort weselny
Słodycze wywołują w nas zdziczałą zwierzynę. Co jakiś czas zapala się tajemniczy guzik, który przypomina o potrzebie zjedzenia wafelka, ciasteczek, czy innych lukrowanych produktów. A wielość kolorowych kawiarenek w miasteczkach wcale nie wspiera w przeciwstawianiu się im.


Świetnie na ten cel spiszą się domy gościnne, które łatwo znaleźć można w internecie. Hotel w okolicach Wrocławia starastolowka.pl to fantastyczny pomysł dla wszystkich tych, dla których ważna jest wygoda ponad wszystko. W takich obiektach, załoga hotelu zapewnia wyśmienitą obsługę i najlepsze warunki lokalowe.

Jeżeli chodzi o jedzenie to dawniej na uroczystości weselnej było ono dość skromne. Podawano uczestnikom wesela tylko wędliny oraz chleb, smalec i ogórki kiszone oraz ciasta drożdżowe, jabłecznik czy sernik. Z obiadem czekano do godziny dwunastej . Był to zwykle rosół, bigos i kotlety mielone. Nie podawano żadnych sałatek czy ziemniaków. Na uroczystości weselnej z napojów częstowano herbatą oraz obowiązkowo musiał być alkohol. Teraz nie łatwo sobie wyobrazić, żeby stół weselny nie uginał się od potraw.
1 2