Menu strony

Jak będzie przygotowane Twoje przyjęcie weselne?

Dawniej wesela odbywały się zwykle w domu panny młodej. Z racji na zbyt małą ilość pomieszczeń, z chałupy wynoszono wszystkie meble, zostawiając tylko stoły i ławy. Jedna izba przeznaczona była na jedzenie, natomiast drugie pomieszczenie organizowane było z myślą o tańcach.

Sala weselna
Gdy było za mało miejsca aby zmieścić wszystkich zaproszonych na wesele, tańce przenoszono do domu sąsiadów. Dzisiaj narzeczeni bardzo często decydują się na ślub i przyjęcie weselne z dala od rodzinnego domu. Wówczas, temat noclegów dla gości, staje się głównym problemem do rozwiązania. W takim przypadku trzeba już na etapie poszukiwania miejsca na wesele, rozważyć taki obiekt, który będzie miał miejsca noclegowe dla gości.

Świetnie na ten cel spiszą się domy gościnne, które łatwo znaleźć można w internecie. Hotel w okolicach Wrocławia starastolowka.pl to fantastyczny pomysł dla wszystkich tych, dla których ważna jest wygoda ponad wszystko. W takich obiektach, załoga hotelu zapewnia wyśmienitą obsługę i najlepsze warunki lokalowe.

Jeżeli chodzi o jedzenie to dawniej na uroczystości weselnej było ono dość skromne. Podawano uczestnikom wesela tylko wędliny oraz chleb, smalec i ogórki kiszone oraz ciasta drożdżowe, jabłecznik czy sernik. Z obiadem czekano do godziny dwunastej . Był to zwykle rosół, bigos i kotlety mielone. Nie podawano żadnych sałatek czy ziemniaków. Na uroczystości weselnej z napojów częstowano herbatą oraz obowiązkowo musiał być alkohol. Teraz nie łatwo sobie wyobrazić, żeby stół weselny nie uginał się od potraw.

1 2